Partizan bez popusta za Ilića – legenda zapevala, pa praznih ruku napustila Humsku /video/

© Foto : FK PartizanFudbaleri Partizana tokom utakmice sa Florom u Ligi konferencija
Fudbaleri Partizana tokom utakmice sa Florom u Ligi konferencija - Sputnik Srbija, 1920, 31.10.2021
Partizan je u derbiju 15. kola Superlige pobedio Čukarički rezultatom 2:0 (2:0), a susret je protekao izuzetno emotivno za Sašu Ilića. Legenda crno-belih se vratila u Humsku, i to u ulozi trenera kluba sa Banovog brda.
Pre početka susreta Saša Ilić zapevao je „Da volim crno-bele“ što nije promaklo kameri, koja je sve snimila.
Inače, prisustvo Ilića u Humskoj bilo je pod znakom pitanja, s obzirom na to da ga je mučila prehlada pa je odradio PCR test na virus korona.
Nakon što je nalaz bio negativan, legenda je konačno mogla da odahne i da se vrati kući.
Jasno je da Ilić nije mogao da obuzda emocije prema klubu u kojem se igrački afirmisio i čiji je rekorder i legenda.
A njegov Čukarički otvoreno je ušao u susret sa liderom na tabeli, koji je pre početka susreta imao pet bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca Crvenu zvezdu.
Ofanzivna igra kluba s Banovog brda mogla je da rezultira golom u 17. minutu, ali se lopti koju je uputio Ndiaje na putu ka mreži isprečila stativa.
Nekoliko minuta kasnije ponovo tim Saše Ilića nije imao sreće jer je posle Čolović pokušao glavom, a lopta je posle intervencije Popovića očešala prečku.
I kao što to obično biba u fudbalu, uskoro je pao gol samo na drugoj strani. Partizan je do prednosti došao u 33. minutu preko Igora Vujačića posle centaršuta iz prekida.
Nisu „brđani“ odstupali od svog stila igre, nastavili su da napadaju, ali su crno-beli u samom finišu prvog dela susreta uspeli da dupliraju prednost.
Igrao se treći minut sudijske nadoknade kada je Marko Živković poslao loptu iza leđa Petrovića.
U nastavku je Partizan rutinski uspeo da odradi posao u sudaru sa trećeplasiranom ekipom Superlige, dok su crno-beli ostali i posle 15 kola jedina neporažena ekipa u domaćem šampionatu.
Inače, Rikardo Gomeš je u 77. minutu postigao pogodak na asistenciju Aleksandra Lutovca, ali je posle konsultacija sa VAR sobom potvrđeno da je Lutovac koji je uputio pas bio u nedozvoljenoj poziciji.
Do kraja susreta nije bilo promene rezultata na semaforu, pa su crno-beli stigli do novog trijumfa u Superligi, čak 14. uz samo jedan remi i impresivnu gol-razliku 44:5.
Partizan se posle nove recke u domaćem prvenstvu okreće evropskim obavezama i već u četvrtak očekuje ga meč sa Gentom u Belgiji.