Jokić briljirao – Denver slavio u završnici za infarkt /video/

© AP Photo / Bruce KluckhohnKarl Entoni Tauns i Nikola Jokić – detalj sa utakmice Denver – Minesota
Karl Entoni Tauns i Nikola Jokić – detalj sa utakmice Denver – Minesota - Sputnik Srbija, 1920, 31.10.2021
Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Minesotu Timbervulvs 93:91, u utakmici punoj uzbuđenja i u kojoj je ponovo dominirao Nikola Jokić. Srpski košarkaš bio je heroj ekipe, ali je lako mogao da bude i tragičar jer je u poslednjim sekundama izgubio loptu, međutim, zatim iskupio dobro odbranom.
Srpski košarkaš nalazi se u fenomenalnoj formi na početku sezone i uprkos blažoj povredi kolena odigrao je dve utakmice u dve noći, i time je pomogao Denveru da dođe do isto toliko pobeda.
Dan pre savladan je Dalas, a u noći između subote i nedelje po srednjeevropskom vremenu pobeđena je Minesota.
Jokić je dominirao, posebno aktivan bio je u skoku sakupivši čak 19 lopti, a i napadu je imao dobru produkciju – 26 poena, 10/26 iz igre, sedam asistencija, ukradenu loptu i na to je dodao tri blokade.
Ipak, aktuelni MVP mogao je da bude i tragičar, pošto je izgubio loptu u poslednjem napadu, ali Minesota nije uspela da poentira jer je Vil Barton sjajnom blokadom sprečio Bizlija da izjednači.
Zatim je i Jokić odigrao dobru odbranu nad Edvardsom i na semaforu je ostalo 93:91 za ekipu iz Kolorada.
Nagetsi su slabo otvorili utakmicu, početkom druge četvrtine imali su i četrnaest poena zaostatka, ali ulaskom Bounsa Hajlenda ekipa Majka Melouna dobila je novu energiju.
„Ruki“ Denvera po ko zna koji put pokazao je da zaslužuje minute i Denver je u završnici poluvremena uspeo da dođe od -14 do -4 (43:47).
„On je neustrašiv“, kratko je rekao Meloun na partiju Hajlenda.
Ekipa iz Kolorada i u nastavku utakmice nalazila se u zaostatku, ali nije dozvolila Minesoti da dođe do osetnije prednosti i na semaforu je uglavnom bio egal.
Koliko je dobro odigrao Denver u završnici govori podatak da su za šest i po minuta, od rezultata 82:87, primili samo četiri poena, te su meč završili serijom 11:4.
Hajlend je u tim trenucima pogodio važnu trojku, pogađali su i Jokić i Moris, pa su Nagetsi preuzeli kontrolu u poslednjem trenutku.
U završnici Vulvsi nisu uspeli da pronađu put ka košu i Denver je ostvario važnu pobedu na gostovanju.
Pored Jokića dvocifreni su bili Moris sa 16 poena, Gordon je postigao 12, Barton 10, a Porter junior je ponovo bio slabog učinka – sedam poena uz 3/14 iz igre.
Poraženi tim predvodio je Bizli sa 18 poena, dok su Edvards, Rasel i Tauns postigli po 14.
Prethodne noći na terenu su se našla još trojica srpski košarkaša. Bogdan Bogdanović postigao je 13 poena u porazu Atlante od Filadelfije, Nemanja Bjelica imao je šest poena, osam skokova i tri asistencije u pobedi Golden Stejta protiv Oklahome, za koju je Aleksej Pokuševski postigao sedam poena i uz to je imao devet skokova.
Pogledajte rezultate preostalih utakmica.