„Kralj“ pao u Kazanju – Rusi srušili Real!

© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaHrvatski košarkaš Mario Hezonja
Hrvatski košarkaš Mario Hezonja - Sputnik Srbija, 1920, 29.10.2021
Košarkaši Uniksa iz Kazanja pobedili su Real Madrid 65:58 u sedmom kolu Evrolige.
Izabranici hrvatskog trenera Velimira Perasovića u dramatičnom finišu uspeli su da slome otpor Madriđana i naprave iznenađenje.
Utakmicu za Madrid izgubio je Tomas Ertel koji je u poslednjem minutu sa dve loše odluke poklonio loptu domaćina, nakon čega su ovi imali kontru i lake poene.
Uniks je na trideset sekundi poveo pet poena i Real nije uspeo da se vrati.
Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Mario Hezonja i Andrej Voroncevič sa po 13 poena, dok su Lorenzo Braun i Ajzea Kenan dodali devet.
Kod gostiju bolji od ostalih bio je Valter Tavares sa 15 poena, sedam skokova i četiri ukaradene lopte.
U Kazanju smo gledali jako tvrdu utakmicu, koševi su se teško postizali i to je više išlo u prilog domaćinu.
Madriđani su se u drugom poluvremenu uglavnom nalazili u prednosti, a Uniks je držao korak i bilo je jasno da nas čeka uzbudljiva završnica.
Kada je Alberto Abalde pogodio trojku za 55:58, utisak je bio da će Real uspeti da izvuče pobedu, međutim, odigrali su jako loše u poslednja dva i po minuta i Uniks je utakmicu završio serijom 10:0.
Ovo je bila druga uzastopna pobeda za ruski klub u Evroligi, dok je Real pretrpeo drugi poraz u sedam odigranih utakmica.