Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija

Partizan „pregazio“ Turke u Beogradu i ostao savršen!

Košarkaši Partizana pobedili su Turk Telekom na domaćem terenu rezultatom 85:59 u drugom kolu Evrokupa.
Partizan je ostao neporažen u tekućoj sezoni sa pet pobeda u ABA ligi i dve u Evrokupu.
Crno-beli su od prvog do poslednjeg minuta igrali dobru odbranu, a u nekoliko ofanzivnih naleta uspeli da se odlepe i da na kraju dođu do ubedljive pobede.
Naredni meč za izabranike Željka Obradovića je protiv Borca u Čačku 30. oktobra, dok se onda vraćaju u Evropu, kada 2. novembra dočekuju Huventud.
Partizan je dobro počeo duel i pogodio dve trojke u prva tri napada, a ubrzo je bilo i +7 najviše zahvaljujući dobroj odbrani.
Kevin Panter je briljirao tokom prve četvrtine i za to vreme postigao devet poena, a njegov tim je imao devet poena prednosti (21:19).
Druga četvrtina je počela nešto slabije na obe strane, a Turk Telekom je to iskoristio i prišao na samo dva poena minusa.
Međutim, usledila je serija domaćina od 11:0, koju su gosti nekako uspeli da prekinu i da na poluvremem odu sa minusom od sedam poena, što je bilo manje nego što je moglo da bude (41:34).
Treća deonica bila je ona koja je prelomila utakmicu i rešila pitanje pobednika.
Mnogo izgubljenih lopti i promašaja Turaka, najviše zbog agresivne odbrane Obradovićevih izabranika, doneli su Partizanu potrebnu energiju da u napadu odigra sjajno i odlepi se na veliku razliku.
Samo sedam poena crno-beli su primili posle deset minuta (23:7), pa je pred poslednju četvrtinu imali prednost od čak +23 – 64:41.
U četvrtoj četvrtini nije viđeno mnogo toga vrednog pomena, ali je bitno istaći da su crno-beli igrali karakteristično agresivnu odbranu sve do poslednje sekunde, iako su konstantno imali 20+ poena prednosti.
Što se individualne statistike tiče, najbolji je bio Panter sa 19 poena i po tri skoka i asistencije. Smailagić je dodao 13, Madar je imao 12 uz tri asistencije, dok je deset ubacio Avramović, koji je imao i četiri uspešna dodavanja.
Na drugoj strani dvocifreni su bili samo Džonson sa 14 i Herison sa 13 poena.
Plasman obezedio SofaScore LiveScore
Utakmicu iz „Pionira“ mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik.
22:24 27.10.2021
Kraj!
Partizan je razbio Turk Telekom i sada ima 2/2 u Evrokupu!
22:18 27.10.2021
35' Ne baš najbolja košarka
Kvalitet više nije isti kakav je bio u nekim prethodnim trenucima.
74:49
22:10 27.10.2021
34' To bi bilo to
Smirile su se strasti i opao je ritam u poslednjih nekoliko minuta, posebno izlaskom Pantera. Polako na teren ulaze rezervisti koji ređe dobijaju minute.
74:49
22:06 27.10.2021
32' Panter i Mur raspoloženi
Panter pogađa uz faul, a onda diže i ubacuje trojku Mur. I na drugoj strani ima poena, ali nedovoljno da se ugrozi ogromna prednost crno-belih.
70:47
21:57 27.10.2021
Kraj 3. četvrtine
Slavljenik Dalas Mur pokazuje koliki domet ima i pogađa trojku sa osam, devet metara za +23. Užasna igra Turk Telekoma u trećoj četvrtini, ali najviše zahvaljujući odličnoj, agresivnoj odbrani Partizana.
Pred ulazak u poslednjih deset minuta – 64:41!
21:54 27.10.2021
28' Smajli za +20!
Borbeni Avramović dobija ovacije od publike, a Turk Telekom nastavlja da gubi lopte, ima ih već 11. Smailagić pogađa novu trojku, treću za 13. poen, Partizan ide na +20, ali Smajli dobija četvrti faul.
59:39!
21:47 27.10.2021
26' Publika na nogama!
Ofanzivni skok Pantera i onda trojka Avramovića, uz požrtvovanu igru crno-belih koju pubika nagrađuje skandiranjem. Dve izgubljene lopte u dva napada, pa i koš sa poludistance Pantera, teraju trenera gostiju da pozove tajm-aut.
52:37!
21:46 27.10.2021
25' I dalje gledamo promašaje
Novi poeni Madara, trojka Harisona. I i dalje niko ništa ne može da pogodi. Posle pet minuta košarke u drugom poluvremenu postignuto je osam poena. 46:37
21:42 27.10.2021
22' Loš početak treće deonice
Trojka Madara na startu treće deonice, a onda promašaji. I sa jedne i sa druge strane niko ne može ništa da pogodi u prvih nekoliko minuta drugog poluvremena...
44:34
21:36 27.10.2021
Počelo je drugo poluvreme
21:20 27.10.2021
Kraj 2. četvrtine
Desio se pad na nekoliko minuta crno-belima, ali je jedan tajm-aut Obradovića popravio sve, pogotovo defanzivno.
Igra Turk Telekoma je daleko od dobre u prvih 20 minuta, uz mnogo promašaja i izgubljenih lopti, ali u samoj završnici su gosti ipak uspeli da smanje prednost.
Nekoliko nesmotrenih poteza crno belih, pa je na poluvremenu: 41:34
21:16 27.10.2021
19' Dvocifrena prednost
Avramović koristi tehničku trenera gostiju, a onda i poentira u istom napadu. Nekoliko izgubljenih lopti Turaka u samo nekoliko napada, a crno-beli to sjajno koriste. Na 1.16 do kraja druge četvrtine Gejiku loptu krade Kuruks, ali nakon gledanja snimka ne dobija nesportski faul.
Posle dva pogođena slobodna bacanja Kuruksa rezultat je – 41:28!
21:11 27.10.2021
17' Partizan se ponovo odlepio
Odmah posle tajm-auta Ledej gubi loptu, a zatim Turk Telekom ponovo poentira, ovog puta preko Demira. Seriju gostiju prekida Smailagić koji sada ima deset poena. Partizan je ponovo podigao odbranu, pa sa linije penala povećao prednost – 36:28!
21:05 27.10.2021
15' Tajm-aut Obradović
Visoka unutrašnja linija Turk Telekoma napravila je problem ekipi Partizana, a problem za domaćina dodatno je pogoršao Eron Herison, koji je svojim sedmim poenom uspeo da natera Željka Obradovića da pozove tajm-aut. Mnogo promašaja Partizana u poslednjih nekoliko napada, a rezultat je 30:26.
21:00 27.10.2021
12' Slab početak druge četvrtine
Po koš na obe strane, 23:14
20:53 27.10.2021
Kraj 1. četvrtine
Prvu deonicu obeležio je definitivno Kevin Panter, koji ima čak devet postignutih poena.
Ipak, najzaslužnija za visoku prednost srpskog tima je odbrana, koja je uz nekoliko promašaja iz otvorenih šuteva Turaka donela +9.
21:12!
20:50 27.10.2021
6' Odbrana, odbrana i odbrana
Partizan smislenim napadima održava prednost, a najbolji je zasad Kevin Panter, koji ima šest poena. Crno-beli nastavljaju da igraju sjajnu odbranu – 18:10.
20:44 27.10.2021
6' Crno-beli na +7
Poeni Koprivice u reketu, a onda Panter promašuje drugo bacanje, ali posle ofanzivnog skoka Koprivice pogađa trojku i diže halu na dvoranu.
Turk Telekom nastavlja da se muči u napadu, pa je sada 14:7!
20:39 27.10.2021
4' Upisali se i Turci
Partizan je posle dve trojke u dva napada stao, a to su iskoristili gosti. Upisuju se preko Herisona sa linije penala, a onda Demir pogađa trojku.
Međutim, slede prvi poeni Avramovića za 8:5.
20:35 27.10.2021
2' Odličan početak Partizana
Jedan promašaj Partizana, onda dva Turk Telekoma, a zatim prvi poeni u meču – trojka Smailagića. Crno-beli igraju dobru odbranu u prva dva minuta, pa posle trojke Ledeja vodi 6:0!