Maestro Tadić – Ajaks „petardom“ ispratio PSV u Ajndhoven! /video/

© REUTERS / PIROSCHKA VAN DE WOUWSrpski fudbaler Dušan Tadić na utakmici protiv Borusije iz Dortmunda
Srpski fudbaler Dušan Tadić na utakmici protiv Borusije iz Dortmunda - Sputnik Srbija, 1920, 24.10.2021
Fudbaleri Ajaksa pobedili su PSV 5:0 u derbiju desetog kola Erdevizije. Srpski igrač Dušan Tadić odigrao je sjajan meč, te je sa golom i dve asistencije predvodio klub iz Amsterdama do pobede.
Tadić, koji je sezonama unazad najbolji igrač Ajaksa, ponovo je pokazao da poseduje magiju u nogama i golom i dve asistencije oduševio u najvećem holandskom derbiju.
Asistirao je u 19. i 56. minutu za 1:0, odnosno 2:0, a u 91. postavio je konačnih 5:0.
Srpski fudbaler sjajno je „napao“ prostor, zatim je prošao pored golmana i rutinski prosledio loptu u praznu mrežu.
Tadić je odlično otvorio utakmicu. U 19. minutu pronašao je Berghuisa koji je rutinski pogodio za 1:0.
Sa tim rezultatom otišlo se na poluvreme. Na startu drugog perioda Tadić je ponovo bio taj koji je spojio saigrače sa golom.
Ovoga puta asistirao je Sebastijanu Aleu.
Deset minuta kasnije Brazilac Antoni pogodio je za 3:0.
A, u 76. u strelce se upisao i Dejvi Klasen.
Na kraju je konačan rezultat postavio Tadić, i Ajaks je još jednom potvrdio dominaciju u holandskom fudbalu.
Ekipa iz Amsterdama nalazi se na prvom mestu sa 25 bodova i gol razlikom 37:2, dok je PSV drugi sa četiri manje.
Katastrofa „crvenih đavola“ – Liverpul ih uništio za 45 minuta!