Katastrofa „crvenih đavola“ – Liverpul ih uništio za 45 minuta!

© REUTERS / PHIL NOBLEDetalj sa utakmice između Mančester junajteda i Liverpula
Detalj sa utakmice između Mančester junajteda i Liverpula - Sputnik Srbija, 1920, 24.10.2021
Fudbaleri Mančester junajteda primili su četiri gola od Liverpula u prvom poluvremenu derbija devetog kola Premijer lige. Na kraju utakmice gosti sa „Enfilda“ slavili su 5:0.
U verovatno najvećem derbiju britanskog fudbala na terenu je postajala samo jedna ekipa – Liverpul.
Ekipa Jirgena Klopa odlično je otvorila utakmicu i već u petom minutu je povela. Strelac je bio Nabi Keita na asistenciju Mohameda Salaha.
Samo osam minuta kasnije na semaforu je bilo 0:2. Veliku grešku napravila je odbrana Junajteda i Žota je neometan udvostručio prednost.
Liverpul se tu nije zaustavio. Mohamed Salah je u 38. minutu pronašao put do mreže i Junajted je bio na kolenima.
Da katastrofa Junajteda bude upotpunjena pobrinuo sa ponovo Egipćanin. Golom u četvrtom minutu nadoknade postavio je konačnih 0:4 posle prvog poluvremena.