Madriđani „pokorili“ Kataloniju! /video/

© REUTERS / ALBERT GEANemački fudbaler David Alaba – Real Madrid - Barselona
Nemački fudbaler David Alaba – Real Madrid - Barselona - Sputnik Srbija, 1920, 24.10.2021
Fudbaleri Real Madrida pobedili su na gostovanju Barselonu 2:1 u 10. kolu La Lige.
Izabranici Zinedina Zidana slavili su u jednom od najvećih derbija sveta golovima Davida Alabe u 32. minutu i Lukasa Vaskesa u četvrtom minutu nadoknade utakmice.
Sredinom prvog poluvremena Madriđani su posle fenomenalne kontre uspeli da dođu do prednosti.
Sve je krenulo od nemačkog reprezantativca koji je oduzeo loptu na svojoj polovini, zatim je prosledio loptu ka Vinisijusu, koji je potom poslao ka Rodrigu.
Brazilac je sjajno proigrao Nemca, a ovaj je snažnim udarcem u dalji ugao pogodio za 0:1.
Na poluvreme se otišlo sa minimalnom prednošću gostiju. U nastavku meča činilo se da neće biti golova, pošto su mreže mirovale do 92. minuta.
Tada je ekipa Zinedina Zidana ponovo izvela sjajnu kontru, a gol je postigao Lukas Vaskes.
Tu nije bio kraj uzbuđenjima jer je Barselona uspela da smanji preko Kuna Aguera, ali vremena za povratak nije bilo i odmah posle gola Argentina sudija Sančes odsvirao je kraj.
Real Madrid je izbio na prvo mesto, koje deli sa Seviljom i Real Sosijedadom sa po 20 bodova, dok je Barselona na tek osmom mestu sa pet manje.