Partizan demolirao Krku

© Foto : ABA liga / Partizan NIS / Dragana StjepanovićAlen Smailagić – detalj s utakmice KK Partizan – Krka
Alen Smailagić – detalj s utakmice KK Partizan – Krka - Sputnik Srbija, 1920, 23.10.2021
Košarkaši Partizana pobedili su Krku 92:45 (18:11, 25:17, 21:6, 28:11) u petom kolu ABA lige.
Izabranici Željka Obradovića odigrali su odličnu utakmicu i upisali su petu pobedu u isto toliko duela.
Partizan je prvi put ove sezone odigrao utakmicu u dvorani „Aleksandar Nikolić“, pošto je „Štark arena“ zauzeta zbog predstojećeg Svetskog prvenstva u boksu.
Crno-belima je prijala promena, bili su odlični od prvog do poslednjeg minuta i nijednom se nije postavilo pitanje pobednika.
Najefikasniji u ekipi iz Humske bio je Jam Madar sa 23 poena, dok su po 15 postigli Rodions Kuruks i Kevin Panter. Poražene je predvodio Jurij Macura sa devet poena.
Već na poluvremenu je bilo jasno da će Partizan upisati pobedu, pošto je posle dvadeset minuta igre rezultat na semaforu bio 43:28.
Treća četvrtina bila je ona u kojoj je Partizan potpuno slomio otpor gostiju. Ovaj period igre dobili su 21:6, te je na semaforu bilo 64:34.
U poslednjoj četvrtini prednost je samo rasla i na kraju je ona iznosila čak +47 – 92:45.
Partizan u narednom kolu gostuje Borcu u Čačku, dok Krka dočekuje Studentski centar.