Detalj sa utakmice Mitjiland – Crvena zvezda u trećem kolu Lige Evrope - Sputnik Srbija

Zvezda povela, pa se jedva spasla – bod za korak bliže evropskom proleću!

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa Mitjilandom rezultatom 1:1 na gostovanju u Danskoj u meču trećeg kola grupne faze Lige Evrope.
Zvezda je osvojila sedmi bod u Grupi F, nakon pobeda protiv Ludogoreca i Brage u prve dve runde, te ostala na čeonoj poziciji i osvojenim bodom došla korak bliže obezbeđivanju evropskog proleća.
Strelac jedinog gola za crveno-bele bio je Mirko Ivanić u 58. minutu, dok je izjednačenje domaćinu doneo Nikolas Dir u 78.
Zvezda u četvrtom kolu, koje je na programu 4. novembra, dočekuje Mitjiland.
Utakmica u Danskoj je počela ofanzivno sa obe strane, ali bez većih prilika, uglavnom uz pokušaje sa distance.
Zvezda je u prvih pola sata bila bolji rival, ali je u završnici poluvremena inicijativu preuzeo Mitjiland.
Gol crveno-belih spasli su Borjan i stativa u nekoliko navrata, pa se na pauzu otišlo sa 0:0, čime je zadovoljniji bio šampion Srbije.
Bez većih uzbuđenja počelo je i drugo poluvreme, a onda je, pravo niotkuda, zatresena mreža Mitjilanda.
Dioni je maltene odmah po ulasku na teren uspeo da glavom asistira Ivaniću, koji je u 58. minutu matirao Olafsona za 0:1.
Nakon primljenog gola Mitjiland je krenuo da sve više i više napada, a crveno-beli nisu imali adekvatan odgovor, pa su se gotovo isključivo branili i šansu tražili preko kontri.
U 78. minutu je Borjana ponovo spasla stativa, ali se lopta zatim odbila direktno na nogu Dira, koji ju je rutinski smestio u mrežu za 1:1.
Primljeni gol nije motivisao fudbalere Zvezde da ponovo povedu, već Dance da dođu do preokreta.
Velika ofanziva domaćina viđena je do kraja utakmice, uz još jednu pogođenu stativu, ali i nekoliko veoma dobrih prilika.
Na drugoj strani je Ben zatresao okvir gola odmah po primanju gola, ali je to bilo praktično sve što su izabranici Dejan Stankovića pokazali do isteka poslednjeg minuta sudijske nadoknade.
Tekstualni prenos uz sve golove i najzanimljivije detalje mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik.
20:34 21.10.2021
93' Nova opsada Zvedinog gola
Korneri, konstantni napadi... Zvezda mora da izdrži još malo.
20:32 21.10.2021
91' Loš udarac Ivanića
Sa ivice šesnaesterca jako slabo i direktno u golmana šutirao je strelac prvog gola...
20:31 21.10.2021
4 minuta nadoknade
90' Ponovo stativa
Borjan je branio nezgodan udarac sa boka, a od njegovih ruku se lopta odbila do okvira gola. Ponovo stativu pogađaju Danci...
20:28 21.10.2021
87' Dioni...
Imao je sjajnu priliku napadač Zvezde, ali je previše hteo. Trebalo je da šutira, a on je hteo nešto drugo, pa je Olafson pokupio tu loptu.
20:23 21.10.2021
81' Ulazi Pankov
Zanimljiv potez Stankovića. Pankov menja Kangu i ide na mesto štopera, pa će od sada Sanogo igrati nešto ofanzivnije.
20:20 21.10.2021
79' Stativa i na drugoj strani!
Maltene momentalno nakon što je Zvezda krenula sa centra ukazala se nova šansa, ali na kraju samo stativa Bena.
78' Izjednačenje
Odličan udarac Linda zaustavila je stativa, ali je onda domaćin imao mnogo sreće. Lopta se odbila direktno na nogu Nikolasa Dira koji je imao lak zadatak.
1:1
20:14 21.10.2021
71' Neoprezni Sanogo
Nije mnogo razmišljao Zvezdin vezista, krenuo je jako na protivnika na ivici šesnaesterca svoje ekipe, ali je na kraju prošao bez posledica.
20:06 21.10.2021
A, u Bugarskoj...
Ludogorec na svom terenu gubi od Brage sa 1:0 u durgom meču Grupe F. Strelac je bio Horta u sedmom minutu.
20:04 21.10.2021
63' Prilika za Dance
Gužva u kaznenom prostoru Zvezde i odlična šansa za Linda, koji je malopre ušao u igru. Na sreću po crveno-bele, lopta odlazi tik pored desne stative.
58' Gol, Zvezda vodi!
Dioni tek što je ušao, a već je napravio razliku. Navukao je dva protivnička defanzivca na sebe, a onda skrenuo loptu ka Ivaniću, koji je bio sam pred Olafsonom.
0:1!
19:58 21.10.2021
56' Reagovao Stanković
Nakon što je na poluvremenu ubacio Krstičića umesto Srnića, sada Stanković menja i Falka, pa umesto njega ulazi Dioni.
19:51 21.10.2021
50' Bez prilika na startu
Igra se koliko-toliko brzo na početku drugog poluvremena, ali bez prilika, barem za sada.
19:48 21.10.2021
Počelo je drugo poluvreme
Kraj 1. poluvremena
Zvezda nije loše počela utakmicu, ali se od oko 30. minuta sve okrenulo. Nekoliko odbrana Borjana i stativa spasli su šampiona Srbije, pa je ostalo 0:0.
19:28 21.10.2021
42' Na visini zadatka i Olafson
Falko je probio po desnom boku, šutirao sa distance, ali dobra reakcija sjajno postavljenog Olafsona.
19:26 21.10.2021
41' Ponovo Borjan
Sisto se namestio na udarac, niko nije izašao na njega, pa je opalio po lopti sa ivice šesnaesterca. Relativno blizu Borjana je išla lopta, pa je on to i odbranio.
19:25 21.10.2021
39' Prvi žuti karton
Srnić seče kontru oštrim faulom sa leđa i dobija prvu javnu opomenu večeras.