Brutalna Srbija pobedila 11:0!

© Foto : Marko Metlas / Fudbalski savez SrbijeMladi fudbaleri Srbije – do 17 godina
Mladi fudbaleri Srbije – do 17 godina - Sputnik Srbija, 1920, 21.10.2021
Mlada fudbalska reprezentacije Srbije, do 17 godina, pobedila je Luhtenštajn 11:0 u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Izabranici Radovana Krivokapića na najbolji mogući način započeli su ciklus kvalifikacija za šampionat Starog kontinenta.
Mladi srpski fudbaleri plesali su po terenu, kvalitet je bio na njihovoj strani i kaznili su svaku grešku protivnika.
Već posle pola sata igre bilo je jasno da će „orlići“ upisati pobedu. Prvi se u listu strelaca upisao Šljivić u 15, a zatim je i Bubanj pogodio u 23. minutu.
Samo šest minuta kasnije na semaforu je bilo 3:0 (Milošević), a Šljivić je drugim golom na utakmici postavio konačnih 4:0 u prvom poluvremenu.
Igrao se 36. minut kada je mladi fudbaler Crvene zvezde drugi put savladao golmana Lihtenštajna.
U drugom periodu igre Srbija je nastavila da „gazi“ protivnika.
U 50. minutu Bubanj je pogodio za 5:0, a samo 120 sekundi kasnije na semaforu je bilo 6:0. Strelac je ovoga puta bio Milošević.
Minut posle šestog gola došao je sedmi (ponovo Bubanj, het-trik), a zatim je u 56. i Milošević postao igrač koji je postigao treći gol na utakmici.
Narednih dvadeset minuta nije bilo golova, a potom smo u poslednjih petnaest videli još tri. U listu strelaca upisao se Radonjić, a konačan rezultat postavio je Nikolašević u 86. i 90. minutu.
Div iz Srbije neće zaigrati u Beogradu, ali za Sputnjik kaže: „Tu će biti jedna gromada!“