FK Partizan - Sputnik Srbija

Partizan kasno upalio motore – Gent odneo tri boda iz Humske

Fudbaleri Partizana izgubili su od Genta 1:0 u trećem kolu grupne faze Lige konferencija.
Izabranici Aleksandra Stanojevića odigrali su slabu utakmicu i posle tri runde nalaze se na drugom mestu grupe B, sa tri boda manje od belgijskog kluba.
Jedini gol na utakmici postigao je Sven Kums u 59. minutu kada je iskoristio nepažnju odbrane crno-belih i neometan glavom poslao loptu iza leđa golmana Popovića.
Partizan je imao svoje šanse, ali falila je realizacija i sada je prvo mesto u grupi, ono koje vodi direktno u nokaut fazu takmičenja, pod znakom pitanja jer je Gent u mnogo boljoj poziciji.
Na početku utakmice nismo videli mnogo akcije. Ekipe su bile oprezne, igralo se uglavnom na sredini terena i do prve šanse se čekalo dvadesetak minuta.
Tada je veliku šansu, najbolju u prvom poluvremenu, imao Rikardo Gomeš koji je odlučio da sâm završi akciju. Šutirao je pored gola i prilika je propala.
Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika i na pauzu se otišlo bez golova.
Drugo poluvreme otvoreno je šansama na obe strane. Čakvetadze je zapretio na jednoj, Natho na drugoj, ali mreže su mirovale.
Popović je u 58. minutu odličnom intervencijom sprečio vođstvo gostiju, ali minut kasnije nije imao šanse.
Kums je glavom poslao loptu iza njegovih leđa i Belgijanci su poveli.
Očekivano, Partizan se probudio posle primljenog gola, zaigrao je bolje i pretio, ali ni sreća nije bila na strani trofejnog srpskog kluba.
U završnici utakmice fudbaleri Genta držali su se na „konopcima“, u 89. minutu Vujačić je i pogodio prečku, a u 91. je imao sjajnu šansu glavom, ali golman Genta je sjajnim reakcijama sprečio izjednačenje.
Partizan je u finišu bio superiorniji, ali kasno je upalio motore i Gent je odneo tri boda iz Beograda.
Utakmicu ste mogli da pratite uz blog Sputnjik sporta.
22:53 21.10.2021
KRAJ!
Poraz Partizana pred domaćom publikom. U narednom kolu crno-beli gostuju u Belgiji, što će biti prilika za revanš.
22:47 21.10.2021
90+1 – 0:1 – golman ponovo odbranio šut Vujačića
Ovoga puta je šutirao glavom, a Turčin na golu Genta je ponovo spasao mrežu.
22:46 21.10.2021
90' – 0:1 – kreće nadoknada vremena...
Partizan pritiska. Pet minuta će se još igrati.
22:43 21.10.2021
87' – 0:1 – prečka Vujačića!
Strašan udarac štopera Partizana. Šutirao je sa trideset metara, ali golman Genta je malo zakačio loptu koja je završila na prečki.
86' – 0:1 – pritisak Partizana!
Žestok! Gent je na konopcima, ali crno-beli nikako da materijalizuju dobru igru.
22:41 21.10.2021
85' – 0:1 – crno-beli u problemu
Sve je manje vremena.
22:34 21.10.2021
78' – 0:1 – Pantić neodlučan
Odlično je prošao po sredini, ali kada je trebalo da doda loptu, zbunio se i izgubio posed.
22:32 21.10.2021
75' – 0:1 – Popović ponovo sjajan
Odlično je reagovao. Rizičan start, ali uspešan i otklonjena je opasnost.
22:27 21.10.2021
70' – 0:1 – Partizan napada
Vujačić nije uspeo da zahvati loptu, te je i šansa propala.
22:22 21.10.2021
65' – 0:1 – inicijativa Partizana
Opsada gola Genta. Pantić se našao u šansi, šut mu je blokiran, zatim je i Jojić pokušao, ali odbrana gostiju je dobro reagovala.
22:18 21.10.2021
61' – 0:1 – odlična odbrana Popovića
Ođiđi-Ofoe je zapretio iz slobodnog udarca. Golman Partizana bio je siguran i odbranio.
22:16 21.10.2021
59' – 0:1 – gubi Partizan
Kums je pogodio mrežu Partizana i crno-beli nalaze se u teškoj poziciji.
22:15 21.10.2021
58' – 0:0 – odlična odbrana Popovića
22:09 21.10.2021
53' – 0:0 – prilika za Natha!
Menig je ubacio loptu u kazneni prostor, Natho je uspeo da dođe do lopte, ali bio je u teškoj poziciji i spoljnim delom kopačke šutirao je preko prečke.
22:06 21.10.2021
50' – 0:0 – šansa za Gent!
Čakvetadze se našao u dobroj šansi, ali je loše zahvatio loptu i šutirao je preko prečke.
22:02 21.10.2021
46' – 0:0 – počelo je drugo poluvreme
21:47 21.10.2021
45' – 0:0 – nerešeno u Humskoj
Partizan je imao najbolju šansu u prvom poluvremenu, Gomeš nije uspeo da je realizuje i na pauzu se odlazi bez golova.
21:44 21.10.2021
44' – 0:0 – loša reakcija Meniga
Imao je dobru šansu, ali lopta mu je prešla preko noge i šansa je propala.
21:39 21.10.2021
39' – 0:0 – bližimo se kraju prvog poluvremena
21:35 21.10.2021
36' – 0:0 – obećavajuća akcija, ali...
Marković je povukao loptu, ona je stigla do Gomeša, ali bio je u teškoj poziciji i nije uspeo da prosledi loptu ka Menigu.