Spektakl u Moskvi – preokret, goleada i čudo momka iz Zambije /video/

© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaDetalj sa utakmice Spartak - Lester
Detalj sa utakmice Spartak - Lester - Sputnik Srbija, 1920, 20.10.2021
Ljubitelji fudbala u Moskvi su imali priliku da vide pravi spektakl u duelu domaćeg Spartaka i Lestera, u okviru Lige Evrope, a pobedu rezultatom 4:3 ostvarila je gostujuća ekipa za koju je sve golove postigao fenomenalni Patson Daka.
Napadač iz Zambije se čak četiri puta upisao u listu strelaca i gotovo samostalno je kreirao preokret kojim je Lester ostvario pobedu.
Naime, Spartak je do 44. minuta postigao dva pogotka, u 11. je precizan bio Aleksandar Soboljev, a 33 minuta kasnije prednost je duplirao Džordan Larson.
Ipak, svega 60 sekundi kasnije Daka se prvi put upisao u strelce, na asistenciju Kelečija Ihenača.
Tri minuta igre u nastavku je bilo dovoljno sjajnom fudbaleru da izjednači, u 54. minutu je doneo preokret, a u 79. je i četvrti put zatresao mrežu u Moskvi.
Poraz Spartaka ublažio je Soboljev, svojim drugim golom na asistenciju Viktora Mozesa.
Posle tri odigrana meča u Grupi C, Lester je drugoplasirani sa četiri boda, dok je Spartak ostao na tri, zarađena pobedom nad Napolijem.