Željko Obradović – trener Partizana - Sputnik Srbija

„Stotka“ Partizana – kroz nepotrebnu dramu do pobede na startu Evrokupa

Košarkaši Partizana pobedom (106:97) na gostovanju protiv Hamburga otvorili su sezonu u Evrokupu. Crno-beli bespotrebno su zakomplikovali utakmicu u četvrtoj četvrtini, uz to su se nadovezale neke katastrofalne odluke arbitara, ali najvažnije je da se za Beograd vraćaju sa dva boda.
Klub iz Humske sezonu u drugom po rangu evropskom košarkaškom takmičenju započeo je na gostovanju protiv tima kom je ovo debi na evropskoj sceni.
Hamburg je osnovan 2013. godine, ovo im je prvo učešće u evropskim takmičenjima i ostavili su solidan utisak na premijeri. Ipak, bilo bi znatno drugačije da u četvrtoj deonici nisu imali pomoć sudija, pošto je bilo nekoliko jako loših odluka na štetu crno-belih.
Ipak, Partizan je na najbolji mogući način otvorio Evrokup, a ključni period je bila druga četvrtina koju su gosti iz Beograd dobili sa 33:16. U nastavku utakmice crno-beli rutinski su – uprkos pomenutoj „drami“ – održavali prednost i na kraju su upisali ubedljivu pobedu.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kevin Panter sa 26 poena, a pratili su ga Dalas Mur sa 17, i Smailagić i Madar sa 13 poena. Odličan je bio i Zagorac koji je odigrao svestranu utakmicu sa šest poena, sedam skokova i pet asistencije (indeks 20).
Od starta utakmice bilo je jasno da ćemo gledati duel na veliki broj poena. Ekipe su pogađale u visokom procentu, uz to se nisu igrale agresivne odbrane i to je više odgovaralo Partizanu.
Posle prvih deset minuta igre ekipa Želja Obradovića imala je četiri poena prednosti, 28:24.
U drugoj deonici stvari su se promenile. Partizan je nastavio da pogađa, dok je Hamburg stao i to se videlo na semaforu. Briljirao je Panter, pratio ga je Mur i crno-beli su na poluvremenu imali velikih +21, 40:61.
Tokom treće četvrtine bilo je jasno da su se crno-beli malo opustili, ali i dalje su imali veliku zalihu, te nije bilo mesta za paniku. Partizan je imao +22 (66:88) i krupnim koracima išli su ka pobedi.
Ipak, u četvrtoj četvrtini, što svojim greškama, što nekim odlukama sudijama, ušlo se u bespotrebnu dramu i Hamburg je umalo uhvatio potpuni priključak.
Nemci su imali šut za samo -6, na minut i po do kraja meča, ali je Braun promašio, te domaći igrčai nisu uhvatili poslednji voz.
21:35 19.10.2021
40' – 97:106 – pobeda Partizana!
Crno-beli izdržali su nalet Hamburga i sudija i zasluženo su upisali trijumf.
21:28 19.10.2021
39' – 91:100 – Partizan se odbranio!
Braun je imao otvorenu trojku za -6, ali je promašio. Zatim je Smailagić fauliran i pogodio je oba bacanja, 91:102.
Ponovo su se crno-beli odbranili.
21:23 19.10.2021
38' – 91:100 – crno-beli pred pobedom
Ali bespotrebno su zakomplikovali. Lopta je za Hamburg na dva i po minuta do kraja.
Odlična blokada Smailagića. Partizan se odbranio. Crno-beli nisu iskoristili napad, a zatim Braun smanjuje na jednocifren zaostatak, 91:100.
21:18 19.10.2021
37' – 86:100 – Partizan se opustio
Holmsli smanjuje zaostatak, a zatim greše crno-beli, 86:97.
Posle tajm-auta Zek Lidej pogađa trojku, 86:100.
21:16 19.10.2021
36' – 82:97 – važan koš Smailagića
Posle ofanzivnog skoka. Smailagić zatim nije uspeo da ubaci trojku.
21:12 19.10.2021
34' – 78:93 – trojka Mura
Prekinuta serija domaćina. Zatim igrači Hamburga pogađaju, 78:93. Smailagić je pogodio oba bacanja, 78:95.
21:10 19.10.2021
33' – 76:90 – Partizan se opustio
Nova trojka Brauna, 74:90. Mur nije uspeo da poentira, a zatim Kotsar ubacuje loptu kroz koš, 76:90.
21:08 19.10.2021
32' – 71:90 – Partizan održava prednost
Braun pogađa za dva poena, a zatim Avramović poentira. Trojka Brauna za -19.
21:06 19.10.2021
31' – 66:88 – počela je poslednja četvrtina!
21:03 19.10.2021
30' – 66:88 – kraj treće četvrtine!
Holmlsi je na kraju deonice poentira iz teške pozicije, ali to ne predstavlja problem za Partizan. Imaju velikih +22 i nalaze se pred pobedom.
20:57 19.10.2021
29' – 60:84 – zakucavanje Koprivice
Snažno.
Zatim je Panter pogodio dva slobodna bacanja, 60:82.
Panter je ponovo bio precizan, njegov 26 poen – 60:84.
20:53 19.10.2021
27' – 55:78 – odlične sekvence crno-belih
Koš Lideja, zatim rampa Amerikanca, i nakon toga odlična akcija za polaganje Smailagića.
Braun je pogodio trojku i smanjio zaostatak, 53:75.
Lidej uzvraća trojkom, 55:78.
20:49 19.10.2021
Pogledajte neke od slika iz prvog poluvremena.
20:48 19.10.2021
25' – 50:71 – mini-serija Hamburga
Pet poena zaredom Majsnera. Zatim i Holmsli poentira, te Obradović traži tajm-aut.
20:46 19.10.2021
24' – 43:71 – nova trojka Dalasa Mura
Odlična igra Amerikanca. Intenzitet u odbrani ne pada uprkos velikoj prednosti, te Željko Obradović može da bude zadovoljan zalaganjem.
20:41 19.10.2021
22' – 43:67 – ubedljiva prednost crno-belih
Lidej je promašio trojku, napad je za Hamburg. Braun pogađa šut van linije 6,75, 43:64.
Kevin Panter pogodio je uz faul, 43:67.
20:40 19.10.2021
21' – 40:64 – počelo je drugo poluvreme!
Sjajna blokada Smailagića!
Trojka Nemanje Dangubića za +24, 40:64.
20:22 19.10.2021
20' – 40:61 – kraj prvog poluvremena!
Strašno poluvreme Partizana, najbolje u ovoj sezoni.
Strelci: Panter 19 poena, Madar i Mur po 11.
20:16 19.10.2021
18' – 35:57 – rapsodija Partizana
Sada je trojku pogodio Nemanja Dangubić!
Za dva poena poentira i Kevin Panter. Perfektno poluvreme crno-belih.
20:10 19.10.2021
17' – 31:49 – sjajna igra crno-belih