Tadić i Ajaks održali čas fudbala Dortmundu – ludnica na terenima širom Evrope!

© REUTERS / PIROSCHKA VAN DE WOUWSrpski fudbaler Dušan Tadić na utakmici protiv Borusije iz Dortmunda
Srpski fudbaler Dušan Tadić na utakmici protiv Borusije iz Dortmunda - Sputnik Srbija, 1920, 19.10.2021
Prvi dan trećeg kola Lige šampiona nije razočarao, pošto je na osam utakmica širom Evrope postignuto 35 golova, što je više od četiri u proseku. Dušan Tadić i Ajaks ubedljivo su pobedili Borusiju iz Dortmunda (4:0), Liverpul je slavio na gostovanju protiv Atletiko Madrida (3:2), PSŽ je savladao Lajpcig (3:2), Real Madrid je bio bolji od Šahtjora...
Šahtjor – Real Madrid 0:5 (0:1)
Ali, krenimo redom. Kolo je započeto utakmicama između Bešiktaša i Sportinga iz Lisabona, odnosno Klub Briža i Mančester sitija.
Gosti su opravdali uloge favorita i bili su veoma ubedljivi. Sporting je postigao četiri gola, uz jedan primljen, dok je Siti dao jedan više, takođe primivši gol.
„Građane“ su do trijumfa predvodili Rijad Mahrez sa dva gola, kao i Kanselo, Voker i Palmer koji su se jednom upisali u listu strelaca. Na drugoj strani počasni gol delo je Vanekena u 81. minutu.
Kada je reč o susretu Bešiktaša i Sportinga, gosti su u prvom poluvremenu postigli tri gola i bilo je jasno u kom smeru će ići duel. Strelci su bili Koates, dva puta, i Sarabija, dok se u drugom upisao i Paulinjo.
Siti i Sporting opravdali su uloge favorite i sve je bilo spremno za termin u 21 čas u kom su nas očekivali, na papiru, jako uzbudljivi dueli.

Dušan Tadić i holandski velikan odigrali su sjajan meč i ubedljivim rezultatom pobedili su Dortmund.
Igrao se 11. minut kada je Tadić uputio oštar šut ka golu čuvar mreže Dortmunda nije uspeo da reaguje.
Samo četrnaest minuta kasnije na semaforu je bilo 2:0, a strelac je bio Dejli Blind. Sa tim rezultatom otišlo se na pauzu.
U nastavku meča domaćin je uspeo da postigne još dva gola. Entoni je u 57. minutu pogodio za 3:0, dok je Ale u 72. postavio konačan rezultat.
Na stadionu „Vanda Metropolitano“ viđena je strašna utakmica u kojoj su gosti iz Velike Britanije ipak odneli ceo plen.
U prvih dvadeset minuta utakmice viđen je neverovatan tempo i čak tri gola. Prvi su do prednosti došli izabranici Jirgena Klopa.
Salah je napravio sjajan slalom i na kraju uz malo sreće savladao Jana Oblaka. Samo pet minuta kasnije, u 13, u strelce se upisao i Nabi Keita.
Domaćin se nije predavao i do kraja poluvremena uspeo je da izjednači. Grizman je u 20. minutu smanjio na 1:2, a u 34. rezultat je bio izjednačen.
Drugi gol je bio posebno impresivan, pošto je kod prijema lopte izbacio defanzivca i zatim udarcem u dalji ugao prevario golmana.
Ipak, Grizman je bio i tragičar. U 52. minutu dobio je direktan crveni karton i Atletiko je do kraja igrao sa desetoricom.
Liverpul je to uspeo da iskoristi i u 76. minutu preko Salaha, koji je pogodio iz penala, postavlja konačan rezultat – 2:3.
Kada je reč o ostalim utakmicama, PSŽ je uspeo da preokrene od 1:2 do 3:2, golovima Lionela Mesija koji se u 67. i 74. minutu upisao u listu strelaca.
Inter nije dozvolio iznenađenje protiv Šerifa, baš kao ni Real Madrid koji je postigao pet golova u Donjecku.
„Najtvrđe“ je bilo na „Dragau“, u Portugalu, gde je Porto minimalnim rezultatom savladao Milan.