Fudbaleri Partizana uz magiju Meniga i prvenac Živkovića u osmini finala Kupa

© Foto : FK PartizanFudbaleri Partizana
Fudbaleri Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 13.10.2021
Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije nakon pobede protiv Trajala rezultatom 3:0 golovima Kvinsija Meniga i Marka Živkovića na stadionu Partizana.
Izabranici Aleksandra Stanojevića ušli su i u duel šesnaestine finala Kupa Srbije kao i u svaku utakmicu od početka sezone, agresivno i ofanzivno.
Od prvog minuta fudbaleri Partizana konstantno su napadali, a u osmom minutu viđena je i prva šansa, a onda četiri minuta kasnije priliku je dobio i Danilo Pantić, međutim rezultat je ostao nepromenjen.
S obzirom na gol razliku koju Partizan ima ove sezone, fudbaleri trećeligaškog kluba igrali su solidnu defanzivu.
Solidna, ali nedovoljno dobra odbrana napravila je prostora Kvinsiju Menigu koji je primio loptu od Lazara Markovića i poslao je pravo u gol za 1:0 u 25. minutu.
Najbolji strelac crno-belih Rikardo Gomeš četiri minuta kasnije nije imao sreće, jer je gol poništen nakon što je utvrđeno da je Gomeš uz gol napravio i faul nad defanzivcem Trajala.
Na poluvreme je ekipa Aleksandra Stanojevića otišla sa minimalnom razlikom iako je bilo prilika da se vođstvo uveća.
U 49. minutu ponovo je zatresao mrežu Menig, ovoga puta na asistenciju Danila Pantića.
Nakon drugog gola Partizana, gosti su vezali dve dobre šanse, ali nije to bio težak posao za Nemanju Stevanovića.
Tačku na utakmicu stavio je Partizanov bek Marko Živković koji je nakon asistencije Saše Zdjelara u 67. minutu pogodio svoj prvenac u dresu beogradskog kluba i doneo 3:0.
Fudbaler Švajcarske Džerdan Šaćiri - Sputnik Srbija, 1920, 13.10.2021
Drama oko jakne OVK i Šaćirija se nastavlja: „Selektor je oteo kapitensku traku“