Fudbaleri Srbije - Sputnik Srbija

Od sna do noćne more i nazad – Srbija ima još jedan korak do cilja!

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Azerbejdžan rezultatom 3:1 u pretposlednjoj utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo i obezbedila je mesto u baražu, a u narednom duelu protiv Portugalije igraće za direktan plasman u Katar 2022. godine.
Srbija je odigrala odličnu utakmicu, stvorila pregršt prilika za gol, povela je preko Dušana Vlahovića iz penala u 30. minutu, ali je meč vratila „na nulu“ u nadoknadi vremena drugog poluvremena.
Katastrofalnu grešku tada je napravio golman Predrag Rajković, poklonivši loptu rivalima, a siguran egzekutor bio je Emin Mahmudov.
Ipak, dileme o pobedniku otklonio je Vlahović, drugim svojim golom u 52. minutu, a pola sata kasnije tačku je stavio Dušan Tadić, pogotkom iz drugog dosuđenog penala za Srbiju.
Naredni meč za tim Srbije je zakazan za 11. novembar, protiv ekipe Katara u duelu bez rezultatskog značaja, a tri dana kasnije gostuje Portugaliji u odlučujućoj utakmici za plasman na Svetsko prvenstvo.
Srbija je od starta meča pokazala svoje namere da upiše sigurnu pobedu, ataci su se nizali, a prva velika šansa zabeležena je u 11. minutu kada je Dušan Vlahović, posle odlične akcije sa Sergejem Milinkovićem-Savićem lepo šutirao, ali je pogodio samo spoljni deo stative.
Tri minuta kasnije viđena je slična situacija, u 16. minutu je ponovo pod pritiskom bila odbrana Azera, ali je četiri minuta kasnije potpuno zaboravila Hrvata u dresu Azerbejdžana Filipa Ozobića koji je neometan šutirao sa ivice kaznenog prostora.
Srećom, pored gola.
Srbija je napadala, bez obzira na sve, nizale su se brze akcije, ali nije bilo pravog rešenja u špicu, niti je lopta dolazila na pravo mesto, niti u pravo vreme, a ni do pravog igrača u najboljoj poziciji za šut.
Konačno je brava gola Azera otključana u 30. minutu, 120 sekundi kasnije Vlahović je iznudio jedanaesterac posle divne lopte koju mu je uputio Matija Nastasić, a potom je i sigurno realizovao najstrožu kaznu.
Niz akcija Srbije je krunisan i golom, u 42. minutu mrežu je zatresao Milinković-Savić, ali nije bilo prilike za radost pošto je pogodak poništen zbog ofsajda. Sasvim opravdano.
I onda – pakao!
Taman kada se očekivalo da sudija odsvira kraj prvog poluvremena, Miloš Veljković je vratio loptu Predragu Rajkoviću koju ju je najpre primio, a potom je želeo i da se „izdribla“, što se završilo na najgori mogući način.
Rajković je loptu predao rivalu, Emin Mahmudov je bio najprisebniji i samo je plasirao loptu u nebranjenu mrežu.
Šok i muk na praznom stadionu „Rajko Mitić“ u Beogradu je trajao tokom celog poluvremena, ali je bilo jasno da je Piksi imao prave reči za svoje pulene, disciplina je podignuta na viši nivo i rezultat je bio evidentan.
U 52. minutu Milinković-Savić je pogodio prečku, posle kornera je Darko Lazović briljantno šutirao, sjajni golman Šakrudin Magomedalijev je dobro reagovao, ali je na pravom mestu bio Vlahović – za drugi gol.
Srbija je i dalje napadala, na teren su ušli Dušan Tadić i Aleksandar Mitrović, kapiten je postigao gol iz jedanaesterca u 83. minutu, a 14 minuta ranije najbolji strelac reprezentacije Srbije propustio je zicer koji je fenomenalno odbranio Magomedalijev.
Vredi napomenuti da je Srbija igrala bez Nikole Milenkovića, Nemanje Gudelja, Strahinje Pavlovića, kao i da su Tadić i Mitrović ušli na 25 minuta do kraja meča, što može da raduje selektora Stojkovića.
U prilog tome ide i činjenica da je Srbija uputila 22 udarca u gol rivala, nasuprot svega četiri.
Navijači Albanije gađaju flašama fudbalere Poljske - Sputnik Srbija, 1920, 13.10.2021
Albanija na stubu strama – nasilje kao odgovor na nemoć /video/
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik sport:
22:40 12.10.2021
95' – Kraj! Pobeda Srbije!
Ovoga puta nije bilo egzibicija, Srbija je rutinski privela meč kraju i obezbedila nova tri boda.
22:33 12.10.2021
89' – Zamalo!
Opet loša reakcija odbrane Srbije, lopta je pala u peterac, ali je srećom fudbaler Azerbejdžana promašio.
22:32 12.10.2021
88' – Ovacije za Vlahovića
Izašao je dvostruki strelac, priliku je dobio Nemanja Maksimović, a umesto Lazovića na terenu je Filip Mladenović.
22:26 12.10.2021
83' – Gol! Tadić!
Kapiten Srbije je rutinski realizovao jedanaesterac, Srbija vodi 3:1!
22:25 12.10.2021
82' – Penal za Srbiju!
Rukom je u kaznenom prostoru igrao Medvedev posle udarca glavom Veljkovića.
22:19 12.10.2021
75' – Kostić završava duel
Odličan je bio Filip Kostić, špartao je duž levog boka i napravio velike probleme rivalima, a priliku da nastavi tim putem dobio je Nemanja Radonjić.
22:13 12.10.2021
69' – Kakva odbrana Magomedalijeva!
Skinuo je zicer Aleksandru Mitroviću sjajni golman Azerbejdžana, sa svega nekoliko metara!
Ostaje 2:1 za Srbiju.
22:09 12.10.2021
65' – Jović i Grujić napuštaju teren
Jovića nije hteo gol, Grujić se požalio na bolove i u poslednjih 25 minuta zaigraće Dušan Tadić i Aleksandar Mitrović.
Važno je reći, oni ne smeju da dobiju žuti karton kako bi mogli da igraju protiv Portugalije u narednom kolu.
22:08 12.10.2021
64' – Bombarder!
Vlahović je kroz trojicu rivala uspeo da stigne do lopte, topovski šutirao, naterao golmana da krajnjim naporima izbije loptu, a potom je iz odbitka bio neprecizan.
Srbija vodi 2:1.
22:06 12.10.2021
62' – Dušan silni!
Vlahović je atraktivno, makazicama pokušao da zapreti golu Azera i bio je zamalo neprecizan.
22:00 12.10.2021
Olakšanje Rajkovića
Umalo da srpski golman postane tragičar, ali ga je drugi gol Vlahovića oslobodio pritiska.
21:59 12.10.2021
56' – Neće Jovića...
Sjajno je fudbaler Real Madrida oslobodio sebi prostor, topovski je šutirao levom nogom iz kaznenog prostora, ali pored gola.
21:58 12.10.2021
54' – Auh...
Odmah šansa za Azere, sevnula je kontra, ali je žestok šut otišao preko gola.
Rajković ne bi imao šanse...
21:56 12.10.2021
52' – Gol! Vlahović!
Na pravom mestu u pravo vreme, fantastičan šut Lazovića je odbranio Magomedalijev, ali je Vlahović bio tu da ubaci loptu u mrežu.
21:55 12.10.2021
52' – Prečka!
Opet odličan napad Srbije sa boka, lopta je posle karambola stigla do Sergeja, divno je pokušao da plasira loptu, ali je pogodio prečku.
21:53 12.10.2021
50' – Joviću ne ide...
Ponovo je pokušao glavom posle centaršuta i ponovo je promašio.
21:52 12.10.2021
48' – Prvi korner za Srbiju
Pored mnogo napada, konstantne ofanzive, osam udaraca na gol, Srbija nije imala korner u prvom poluvremenu.
21:44 12.10.2021
Uh, kakvo prvo poluvreme...
Srbija je igrala odvažno, napadački, ambiciozno, stvorila je veliki broj velikih prilika, ali je potom surovo kažnjena.
Vredi napomenuti da su srpski igrači u pojedinim delovima poluvremena delovali opušteno, čak i previše, nisu imali dovoljno koncentracije u završnici, a bilo je prilika da golova bude više od jednog i to onog koji je postigao Vlahović iz penala.
Na kraju poluvremena, kao kazna, stigao je poklon gol za Azerbejdžan, Rajković je napravio katastrofalnu grešku i vratio utakmicu na nulu.
Imaće Piksi šta da kaže u poluvremenu...
21:32 12.10.2021
45' – Kakav kiks! Gol za Azerbejdžan!
Neverovatna greška Rajkovića, zaigrao se u kaznenom prostoru, izgubio loptu i poklonio gol rivalu.
Strelac je bio Mahmudov.
21:29 12.10.2021
43' – Kako brani Magomedalijev!
Fantastična akcija Srbije, Lazović je dobio loptu od Grujića, centrirao pravo na glavu Joviću, ali je golman Azerbejdžana briljantno reagovao.