Čudesna pobeda Pantera u Ljubljani!

© Foto : ABA liga / Cedevita Olimpija / Ales FevzerDetalj sa utakmice Cedevita Olimpija – FMP
Detalj sa utakmice Cedevita Olimpija – FMP - Sputnik Srbija, 1920, 11.10.2021
Košarkaši FMP iz Železnika napravili su veliko iznenađenje pobedivši posle produžetka Cedevita Olimpiju usred Ljubljane – 92:89 (18:18, 16:23, 20:22, 23:14, 15:12).
Ekipa trenera Stefanovića odigrala je fenomenalnu četvrtu četvrtinu i produžetak, i potpuno zasluženo dolazi do velike pobede u Sloveniji.
Mnogi su pre utakmice upisali pobedu Cedeviti, bili su veliki favoriti domaćini, ali FMP je još jednom pokazao da je sastavio jako dobar tim.
Posle tri odigrane utakmice Cedevita i FMP imaju skor od dve pobede i poraza, baš kao i Mega, Budućnost, Crvena zvezda i Igokea.
Popularni Panteri imali su čak šest dvocifrenih košarkaša na kraju utakmice, što samo govori o timskoj igri.
Najefikasniji bio je Radonjić sa 16 poena, Nevels je dodao 15, po 14 su postigli Izundu i Pavićević, Tasić je ubacio 13, a Džons 10.
U završnici utakmice oba kluba imala su šansu da završe utakmice, ali lopta pri rezultatu 77:77 nije htela u koš. Na kraju je poslednji šut u regularnom delu meča imao Pulen i promašio je.
Ušlo se u dodatnih pet minuta meča, a tamo ekipa iz Železnika nije popustila. Nevels i Džons igrali su sjajno, a zatim je Radonjić sa linije sa slobodna bacanja „dovršio“ Cedevitu.
FMP u narednom kolu čeka Mornar, dok Cedevita gostuje Crvenoj zvezdi.