Hrvatska podbacila, Rusija blizu Mundijala! /video/

© REUTERS / ANTONIO BRONICDetalj sa utakmice Hrvatska – Slovačka
Detalj sa utakmice Hrvatska – Slovačka - Sputnik Srbija, 1920, 11.10.2021
Fudbaleri Rusije pobedili su na gostovanju Sloveniju 2:1, a kako je Hrvatska remizirala protiv Slovačke, „Zbornaja komanda“ nalazi se jako blizu plasmana na Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.
Na dva kola do kraja kvalifikacija za Mundijal ekipa Rusije ima dva boda više od Hrvatske i sve smo bliži tome da će utakmica između dve reprezentacije (Hrvatske i Rusije) koja se igra 14. novembra odlučiti putnika u Katar.
Rusija u narednom kolu čeka Kipar, Hrvatska se sastaje sa Maltom, i ako opravdaju uloge favorita, a trebalo bi to da učine bez problema, onda će duel u poslednjem kolu dati odgovor ko će se direktno plasirati u Katar.
Rusima će u tom slučaju biti dovoljan remi, dok će izabranici Zlatka Dalića morati da dođu do sva tri boda pred domaćom publikom ukoliko žele da izbegnu baraž.
U utakmici u Osijeku viđena je čudna utakmica u kojoj je domaćin, pogotovo u prvom poluvremenu, potpuno podbacio.
Očekivala su se tri boda i eventualan kiks Rusije na teškom gostovanju u Sloveniji, a umalo da bude obrnut scenario.
Slovačka je u 20. minutu povela preko Šranca i tada je bilo jasno da Hrvatsku čeka jako težak posao.
Samo pet minuta kasnije Hrvatska je uspela da izjednači i na tribinama u Osijeku svima je laknulo.
Međutim, kratko je trajalo radovanje ekipe Zlatka Dalića. Haraslin je u završnici poluvremena šokirao Hrvatsku i Slovačka je na pauzi imala gol prednosti.
Očekivao se odgovor Hrvata u drugom periodu igre, i dobili smo ga. Nije briljirala ekipa predvođena Lukom Modrićem, ali je bila bolji rival i u 71. minutu na semaforu je ponovo bio nerešen rezultat.
Upravo je Modrić bio strelac nakon što je očajno reagovao „živi zid“ Slovaka.
Nastavila je Hrvatska sa napadima i uspela je da postigne gol kojim bi preokrenula rezultat, ali Vlašić se nalazi o ofsajdu i ostalo je 2:2.
Do kraja utakmice rezultat se nije menjao i Hrvati su osvojili samo pod.
Kada je reč o utakmici u Mariboru, Rusija je zasluženo došla do sva tri boda i prvog mesta u grupi.
Ekipa selektora Karpina do pobede je došla zahvaljujući golovima Divijeva i Džikije koji su golove postizali u 28. i 32. minutu.
Iličić je bio jedini strelac za Sloveniju (40. minut), i to je bilo nedovoljno da se izbegne poraz, te su Slovenci izgubili svaku šansu za plasman na Mundijal.
Rusija ima veliku priliku da obezbedi vizu za Katar i po svemu sudeći utakmica u Hrvatskoj odlučiće ko će direktno na Svetsko prvenstvo, a ko mora put baraža.
Sanjaju li: Arapi osvajaju Englesku – pala još jedna „tvrđava“