Haos u Panami – i bruka Amerike /video/

© REUTERS / ERICK MARCISCANONavijači Paname
Navijači Paname - Sputnik Srbija, 1920, 11.10.2021
Utakmica kvalifikacija za Svetsko prvenstvo između Paname i Sjedinjenih Američkih Država imala je haotičnu završnicu sa nekoliko uletanja navijača na teren i ubacivanja dodatnih lopti, a sve je okončano neočekivanim porazom Amerikanaca.
U petom kolu kvalifikacija za Mundijal u Kataru 2022. godine Panama je kao veliki autsajder dočekala reprezentaciju SAD, ali na kraju izašla kao pobednik.
Rezultat je bio 1:0, a jedini gol postigao je 31-godišnji Anibal Godoj u 54. minutu.
Amerikanci su odigralo jako loš meč, uputili samo pet udaraca ka golu Paname, a, zanimljivo, nijedan u okvir gola.
Na kraju je sve kulminiralo u samoj završnici, kada su navijači Paname krenuli da uleću na teren, da deganžiraju lopte kako bi prekinuli utakmicu, pa da ubacuju nove lopte kako bi pokušali nekom da zasmetaju...
Utakmica je bila produžena sedam minuta, ali ni minut više zbog navijača koji su u čak tri navrata uspeli da uđu na teren na trenutak, pored „zaspalog“ panamskog obezbeđenja.
Bilo kako bilo, Panama je došla do izuzetno bitnog trijumfa kojim se izjednačila sa SAD na tabeli sa osam bodova, tri manje od prvoplasiranog Meksika, a jedan više od četvrtoplasirane Kanade.