Srpski rvač na krovu sveta!

© Tanjug / MILOS MILIVOJEVICZurab Datunašvili dočekan u Beogradu posle osvajanja bronze u Tokiju
Zurab Datunašvili dočekan u Beogradu posle osvajanja bronze u Tokiju - Sputnik Srbija, 1920, 10.10.2021
Zurab Datunašvili, srpski rvač, osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu. On je u kategoriji do 87 kilograma grčko-rimskim stilom pobedio Belorusa Kirila Maskeviča ubedljivim rezultatom 9:1.
Gruzin koji je izabrao da se takmiči pod zastavom Srbije bio je bolji u obe runde, iako je imao blagi zaostatak na startu. Usledila su dva fantastična poteza Zuraba koja su mu donela devet poena i borba je završena i pre kraja.
Podsetimo, Zurab Datunašvili je doneo Srbiji bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, kao i evropsko zlato u Varšavi, a sada je na Svetskom prvenstvu stigao do najsjajnijeg odličja.
Inače, ovo je jubilarna 100. medalja za srpsko rvanje na velikim takmičenjima. Da Srbija i te kako ima kontinuitet uspeha u pomenutom sportu, potvrđuje činjenica da je na poslednjih šest svetskih prvenstava osvojila bar jednu medalju.