Dušan Vlahović gol Srbija - Sputnik Srbija

Vlahović heroj blede Srbije u Luksemburgu

Fudbaleri Srbije pobedili su Luksemburg u gostima minimalnim rezultatom u šestom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru, a gol odluke postigao je Dušan Vlahović u 68. minutu - 0:1 (0:0).
Teže nego očekivano izabranici selektora Dragana Stojkovića su izašli na kraj sa rivalom, kojeg su pre mesec dana u Beogradu savladali sa ubedljivih 4:1.
Ipak, pobedi se u zube ne gleda, cilj je ispunjen i nastavljena je trka sa Portugalijom za prvo mesto koje direktno vodi na Mundijal naredne godine. Takođe, Orlovima je u preostale dve utakmice dovoljan bod, možda ni toliko, kako bi overli prolaz u baraž za Mundijal, u slučaju da završe iza Portugalije.
Baš kao i u Dablinu selektor se opredelio za ofanzivnu taktiku sa dva špica, a napad su predvodili rekorder Aleksandar Mitrović i biser Fiorentine Dušan Vlahović.
Ipak, nije Srbija delovala bolje od rivala. Posed lopte bio je izjednačen 50-50, a šutevi ka golu, svega jedan više imali su Orlovi.
Nemanja Gudelj često se spuštao u srce odbrane da pomogne Nastasiću, Veljkoviću i Pavloviću, ali je u nekoliko navrata suviše komplikovao što je Srbiju moglo skupo da košta kada se okliznuo.
Tada je Strahinja Pavlović u ulozi „vatrogasca“ morao da „gasi požar“, zbog čega je dobio žuti karton.
Desna strana po kojoj je dejstvovao Filip Đuričić bila je u potpunosti odsečena, zato i ne čudi što je član Sasuola zamenjen na poluvremenu.
Sporna situacija dogodila se u finišu prvog poluvremena, tačnije u sudijskoj nadoknadi kada glavni sudija iz Škotske nije dosudio penal, već samo korner za Srbiju.
Dušan Tadić je dobio udarac u koleno prilikom driblanja golmana Morisa. Činilo se da će posle konsultacija sa VAR Vilijam Kolum promeniti odluku, ali se to nije dogodilo.
To kao da je motivisalo Piksijeve učenike, koji su u nastavku na iskustvo i kvalitet uspeli da „slome“ otpor žilavog rivala.
Posle uspavanke na startu drugog poluvremena, Miloš Veljković je uputio savršen pas ka najisturenijem Vlahoviću koji je levom nogom, rutinski pogodio desni ugao Morisovog gola.
Tada je bilo jasno da Srbija ide ka ostvarenju cilja, ka novoj važnoj pobedi koja je ostavlja u trci za prvo mesto sa Portugalijom, koje vodi direktno na Mundijal.
Vlahović je do kraja susreta uspeo još jednom da postigne gol, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda od pola koraka, što je pokazao VAR.
Srbija je posle šest odigranih kola prva na tabeli Grupe A sa 14 bodova, ali ima utakmicu od više od Portugalije koja ima 13 iz pet odigranih mečeva.
Naredni susret izabranici selektora Dragana Stojkovića igraju protiv Azerbejdžana u Beogradu, 12. oktobra.
Ono što je najvažnije jeste da Srbija i kada ne igra dobro pobeđuje, kao i da su Orlovi nagrađeni za ono što im se dogodilo u Dablinu kada su spletom nesrećnih okolnosti u samom finišu susreta sa Ircima prosuli bodove, i umesto tri, osvojili samo jedan.
Piksiju sada ostaje da spremi ekipu za Azerbejdžan koji stiže u Beograd već u utorak, a onda ukoliko sve protekne kako treba, sledi finale sa Portugalijom u Lisabonu.
22:40 09.10.2021
94' - KRAJ! Pobeda Srbije!
Mučila se Srbija, ali je na kraju uspela da osvoji tri boda.
22:38 09.10.2021
90' – Još četiri minuta
Posle poništenog gola Vlahovića nakon konsultacije sa VAR, pokazano je da će meč biti produžen četiri minuta.
22:37 09.10.2021
90+1' – GOOOL! Opet Vlahović!
Ipak, ne. Oglasio se linijski sudija i pokazao da je Vlahović bio pola koraka u ofsajdu.
22:35 09.10.2021
90' – Radonjić je morao bolje!
Imala je Srbija izglednu priliku da duplira prednost i da reši pitanje pobednika. Kombinovali su Tadić i Radonjić, a krilni napadač je šutirao preko gola.
22:32 09.10.2021
87' - Maksimović u igri, Mitrović izašao
Nije želeo Stojković da se kocka kao u Dablinu, već je ovoga puta pri vođstvu rešio da izvede napadača, a u igru je uveo veznog fudbalera. Nemanja Maksimović zamenio je Aleksandra Mitrovića .
22:30 09.10.2021
86' - Korner za Luksemburg
Brzo su to izveli domaći, na sreću odbrana Srbije uspela je da reaguje i da otkloni opasnost ispred gola Rajkovića.
22:29 09.10.2021
84' - Nastasić kratak...
Još jedan sjajan centaršut Tadića s desne strane posle prekršaja, lopta je išla na Nastasića kojem je malo nedostajalo da je dokači i golman Luksemburga bi bio u velikom problemu.
22:19 09.10.2021
74' - Sergej zapretio glavom!
Idealan centaršut Tadića iz kornera, pogodio je u glavu Sergeja, ali mu je golman Moris odbranio.
22:14 09.10.2021
70' - Lakše se diše!
Gol koji je Vlahović postigao je njegov treći u najdražem dresu.
22:13 09.10.2021
68' - GOOOL! Vodi Srbija!
Dušan Vlahović rutinski je levom nogom pogodio mrežu Luksemburga, na asistenciju Veljkovića. Miran, staložen, precizan, bio je golgeter Fiorentine.
22:09 09.10.2021
65' - Korner za Luksemburg
Sinani je probio po levoj strani, ušao je u kazneni prostor i uputio oštar centaršut po zemlji, ali je Gudelj uspeo da odbrani Srbiju i da pošalje loptu u korner.
22:03 09.10.2021
58' – Nervoza Orlova
Očigledno je da su fudbaleri Srbije nezadovoljni rezultatom, ali moraće nešto pod hitno da promene ukoliko žele da osvoje sva tri boda.
21:53 09.10.2021
48' - Piksi menjao na poluvremenu
Selektor Srbije izveo je tokom pauze iz igre Filipa Đuričića i Strahinju Pavlovića, umesto njih na terenu su Uroš Spajić i Nemanja Radonjić.
21:51 09.10.2021
46' – Počelo je drugo poluvreme
Nastavljena je utakmica u Luksemburgu, gde još mreže miruju.
21:34 09.10.2021
45+1' – Ništa od penala, Srbija oštećena
Iako se činilo da će biti dosuđen penal za Srbiju, glavni sudija je ostao dosledan svojoj odluci da je korner za Srbiju. Ubrzo je odsvirao i kraj poluvremena.
21:33 09.10.2021
45+1' – Tadić pada u šesnaestercu...
Kapiten Srbije našao se u sjajnoj prilici da u finišu prvog dela susreta donese prednost. Dao se u dribling, ali ga je golman Moris srušio. Nogama ga je zakačio po kolenu i lopta je završila u korneru.
21:31 09.10.2021
45' – Još dva minuta
Glavni sudija utakmice produžio je prvo poluvreme za 120 sekundi.
21:24 09.10.2021
39' – Korner za Srbiju
Tadić je ponovo izveo sa leve strane ali nije bilo opasnosti po gol domaćina.
21:19 09.10.2021
34' – Luksemburg sve bolji
Sebastijan Til je probao sa nekih 17 metara, a lopta je otišla tik preko Rajkovićevog gola.
21:16 09.10.2021
30' - Pokušaj Pavlovića
Tadić je s leve strane iz kornera uputio solidan centaršut, najviši u skoku bio je Pavlović, ali je lopta otišla pored gola. Peti pokušaj Srbije ka golu rivala.