Pokušaj ubistva na fudbalskom terenu /video/

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 09.10.2021
Utakmica druge brazilske lige između Botafoga i CRB ostaće upamćena, ne po pobedi domaćina rezultatom 2:0, već po pokušaju ubistva. Da, i to na fudbalskom terenu. Tako se može okarakterisati start Žoaa Kaetana koji je zario kopačku u lice rivalu i nokautirao ga.
Klasičan start za zatvor, krvnički start za koji je malo i crveni karton i koji direktno može da ugrozi život na fudbalskom terenu.
Prosto je neshvatljivo kako neki fudbaler uopšte dođe na takvu ideju, jer je jasno da se radi o pomračenju uma.
Botafogo je je krenuo u kontru koju je povukao Rafael Navaro i nije ni slutio da će biti srećan što će uopšte ostati živ.
Krvnik Žoao Kaetano podigao je nogu čak do glave nesrećnom Navaru i zario mu je krampone direktno u lice. I to u punom trku!
Navaro je, očekivano, pao ko pokošen pošto nije znao šta ga je snašlo, a saigrači su mu momentalno pritrčali u pomoć.
I tu nije kraj ispadima vinovnika ovog brutalnog incidenta i starta za zatvor. Usudio se da od sudije traži da je nad njim bio prekršaj!?
Jasno je da je glavni sudija utakmice Botafogo - CRB momentalno pokazao put u svlačionicu Kaetanu koji je zamalo ubio protivničkog igrača.
Posle direktnog isključena u 31. minutu, Botafogo je u dva navrata uspeo da pronađe put do mreže gostiju i da zasluženo slavi rezultatom 2:0.
Prvo je Markos Antonio pogodio u 45. minutu, da bi konačan rezultat postavio Karlinjos u 94. minutu.
Botafogo je sada drugi na tabeli u brazilskoj drugoj ligi, ima 51 bod, dok prvoplasirana Kuritiba ima tri više, a CRB je posle 29. kola na petom mestu na tabeli.
Reprezentivci Srbije i selektor Dragan Stojković Piksi - Sputnik Srbija, 1920, 09.10.2021
Da li je Piksi spremio „vrtešku“ i za Luksemburg?
Detalj sa utakmice Rusija – Slovačka, kvalifikacije za Mundijal - Sputnik Srbija, 1920, 08.10.2021
Rusija i Hrvatska nastavile trku udvoje za Katar!