Spektakl – Francuska posle velikog preokreta u finalu Lige nacija! /video/

© AP Photo / Luca BrunoDetalj sa utakmice Francuska – Belgija, Liga nacija
Detalj sa utakmice Francuska – Belgija, Liga nacija - Sputnik Srbija, 1920, 07.10.2021
Fudbaleri Francuske pobedili su Belgiju 3:2 (0:2) i plasirali su se u finale Lige nacija. „Trikolore“ u borbi za trofej očekuje Španija koja je dan ranije eliminisala Itlaiju.
Na stadionu u Torinu viđena je spektakularna utakmica koja je odlučena pogotkom u 90. minutu.
Pavar je poslao loptu u kazneni prostor, Benzema nije uspeo da dođe do nje, ali zato jeste Teo Ernandez koji je snažnim udarcem „pocepao“ mrežu Tiba Kurtoe.
Do kraja utakmice rezultat na semaforu nije se menjao i Francuska je na volšeban način uspela da se plasira u veliko finale koje je na programu u nedelju 10. oktobra.
Belgija je bolje otvorila utakmicu i celo prvo poluvreme proteklo je u dominaciju ekipe selektora Martinesa.
Istu dominaciju uspeli su da materijalizuju golovima Janika Fereire Karaska i Romelua Lukakua.
Sve je išlo u dobrom smeru za Belgijance, međutim, stvari su se u drugom periodu igre potpuno promenile.
U 62. Francuska je uspela da smanji zaostatak preko Karima Benzeme, a samo sedam minuta kasnije Kilijan Mbape je realizovao penal i na semaforu je bilo 2:2.
Igralo se u strašnom ritmu, a u 87. minutu utisak je bio da će Belgija ipak upisati pobedu. Lukaku je postigao gol, ali bio je u ofsajdu i radost je kratko trajala.
Koliko fudbal zna da bude surov videli smo samo tri minuta kasnije. Francuska je izvela sjajnu kontru, a Ernandez je golom odveo ekipu u finale.