Dabl-dabl za 16 minuta, ali – Bjelica pobedio Jokića! /video/

© AFP 2023 / EZRA SHAWNikola Jokić i Nemanja Bjelica
Nikola Jokić i Nemanja Bjelica - Sputnik Srbija, 1920, 07.10.2021
Srpski košarkaši Nemanja Bjelica i Nikola Jokić učestvovali su u pripremnom meču svojih ekipa, u kojem su Golden Stejt Voriorsi pobedili Denver Nagetse sa 118:116.
Bjelica je imao zapažen učinak u drugom meču za svoj novi tim, te ga završio sa 13 poena (4/7), tri skoka i dve asistencije.
Jokić je na drugoj strani bio najbolji akter svoje ekipe, te je za samo 16 minuta na parketu zabeležio 17 poena (7/11), deset skokova i dva uspešna dodavanja.
Utakmica je počela fenomenalno po Denver koji praktično nije mogao da promaši u prvoj četvrtini, pa je posle iste imao čak +13 (39:26).
Ipak, Voriorsi su uspeli da se brzo konsoliduju, a onda poluvreme završe serijom od 13:0 i povedu.
U trećoj i četvrtoj četvrtini viđena je rezultatska klackalica, da bi Golden Stejt uspeo da prelomi meč u poslednjih nekoliko minuta.
Nagetsi su na tri minuta do kraja vodili 110:109, ali su usledile dve trojke Majkla Muldera kojima je Golden Stejt uspeo da dođe do, kako se ispostavilo, nedostižne prednosti.
Pored Bjelice u pobedničkom sastavu su se istakli Stef Kari sa 14, Džordan Pul sa 17 i Oto Porter junior sa 15 poena.
Na drugoj strani, pored Jokića, dvocifreni su bili Eron Gordon sa 16, Pi-Džej Dozir sa 13, Džamajkl Grin sa 12, Našon Hajland sa 11 i Džef Grin sa deset poena.
Boban i Luka razbili Jutu – više poena nego minuta uz rapsodiju zbog Srbinovog poteza! /video/
Novi „incident“ američke zvezde – koštaće ga 17 miliona dolara?
Haos u NBA: Evakuisani svi iz dvorane, a razlog je bizaran /video/