Bili su „dželat“ Srbije, a sada su u suzama – jer su šampioni sveta! /video/

© Foto : Screenshot/Youtube@FIFATVFutsaleri Portugalije po osvajanju Svetskog prvenstva 2021.
Futsaleri Portugalije po osvajanju Svetskog prvenstva 2021. - Sputnik Srbija, 1920, 04.10.2021
Futsal reprezentacija Portugalije, koja je prethodno izbacila Srbiju u prvoj nokaut rundi, osvojila je Svetsko prvenstvo u Litvaniji pobedivši Argentinu u finalu rezultatom 2:1.
Portugalija je time prvi put u istoriji osvojila Svetsko prvenstvo i objedinila titule prvaka sveta i Evrope.
Portugalci su poveli u 15. minutu golom Varele, da bi na 2:0 povisio isti igrač u 28. minutu.
U istom periodu usledio je i prvi gol Argentinaca, koji su sebi dali nadu pogotkom Klaudina.
U samoj završnici usledila je prava drama, pošto su prvo u 36. minutu sudije gledale VAR zbog igranja rukom Žoaa Matoša, ali nije bilo ništa od penala.
Gaučosi su zatim krenuli da igraju bez golmana, pogodili okvir gola u poslednjim minutima, ali na kraju ostali bez izjednačenja.
Podsetimo, Portugalci su posle velike drame i produžetaka pobedili Srbiju u osmini finala sa 4:3.
Postoji razlog zašto je zaustavljen herojski put Srbije
Srbin je upozorio – sada su i Španci žrtve: „Čemu služi provera kada ne priznaju greške?!“