Šok – „Kralj“ se sapleo u Kataloniji iako je Jović konačno pokazao šta ume! /video/

© AFP 2023 / GABRIEL BOUYSLuka Jović
Luka Jović - Sputnik Srbija, 1920, 03.10.2021
Fudbaleri Real Madrida izgubili su od Espanjola u osmom kolu španske Primere rezultatom 2:1, što je njihov prvi poraz u domaćem takmičenju.
Real je u Kataloniji ostavio ceo plen, posle sat vremena igre je gubio sa 2:0, a nadu u povratak ostavio je Luka Jović.
Srpski reprezentativac se našao na terenu od 62. minuta i devet minuta kasnije je asistirao Karimu Benzemi za gol.
Real je bio daleko opasniji po rivala od momenta kada je Jović zaigrao, o čemu svedoči i način na koji je Benzema postigao pogodak.
Dubinsku loptu iz poslednje linije Jović je primio grudima i levom nogom lepo odložio na bok, Benzema je imao mnogo prostora da utrči, to je učinio, Srbin je svojom kretnjom omeo defanzivce Espanjola i omogućio Francuzu da serijom driblinga dobije mnogo mesta za udarac.
Ipak, sve je bilo kasno, golovi koji su primljeni u 17. i 60. minutu, preko Raula de Tomasa i Aleša Vidala zapečatili su sudbinu Reala.