Spektakl na Enfildu: Siti se dva puta vratio iz „mrtvih“

© AP Photo / Jon SuperDetalj sa meča Liverpul – Mančester siti (1:4)
Detalj sa meča Liverpul – Mančester siti (1:4) - Sputnik Srbija, 1920, 03.10.2021
Derbi Premijer lige između Mančester sitija i Liverpula završen je nerešenim rezultatom 2:2
U utakmici sedmog kola Premijer lige na „Enfildu“ nije bilo pobednika, ali je u drugom poluvremenu viđen pravi spektakl.
Mančester siti tokom prvog dela utakmice bio je dominantniji, ali Alison je uspevao da sačuva gol Liverpula.
Vođstvo domaćoj ekipi najpre je u 59. minutu doneo Sadio Mane.
Nakon deset minuta mladi Fil Foden na asistenciju Gabrijela Žesusa pogodio je za 1:1.
U toku je bio 76. minut, a Liverpul je ponovo uspeo da povede. Ovoga puta prednost je majstorijom doneo Mohamed Salah koji je napravio prodor i poslao izuzetno precizan šut.
Pet minuta nakon novog gola domaće ekipe, na Enfildu je viđen još jedan, poslednji pogodak.
Kevin De Brujne došao je do lopte koja se odbila na ivici šesnaesterca i odmah šutirao za 2:2.
Spektakularnu priliku za Liverpul u 87. minutu propustio je Fabinjo, ostao je pred praznim golom, ali je oklevao i njegov udarac je izblokirao Rodri.
Mančester siti mogao je i do još jednog gola na samom kraju utakmice. Žesus je imao šansu preko kontre međutim nije bilo pogotka.
Bodovi su podeljeni, a u narednom kolu Siti čeka ekipu Burnlija, dok će Liverpul biti gost Votford.
Menadžer Liverpula Jirgen Klop - Sputnik Srbija, 1920, 03.10.2021
„Ako ne želite da se vakcinišete, to je kao da vozite pijani“
Pol Pogba (desno) i Andros Taunzend (levo) u duelu - Sputnik Srbija, 1920, 02.10.2021
Pogba, da nisi promašio sport? /video/
Pep Gvardiola, menadžer Mančester sitija, i Tomas Tuhel, menadžer Čelsija, pred početak finala Lige šampiona - Sputnik Srbija, 1920, 25.09.2021