Kragujevčanin hara Nemačkom – pali su i „nepobedivi!“ /video/

© AP Photo / Matthias SchraderFilip Kostić
Filip Kostić - Sputnik Srbija, 1920, 03.10.2021
Filip Kostić, reprezentativac Srbije, golom i asistencijom za Ajntraht iz Frankfurta srušio je veliki minhenski Bajern i doneo pobedu svom timu preokretom od 2:1.
Kostić igra u brutalnoj formi u ovoj sezoni, nakon što je njegov klub „minirao“ transfer u Lacio, Kragujevčanin je rešio da svima dokaže da je prerastao Bundesligu i da je vreme za veće izazove.
Nije delovalo da će Ajntraht dobro proći u duelu sa slavnim rivalom pošto je u 29. minutu Leon Gorecka doneo prednost Bajernu.
Ipak, svega tri minuta kasnije Martin Hintereger, vremešni defanzivac, glavom je zatresao mrežu Bajerna posle teledirigovanog centaršuta koji je iz kornera uputio Filip Kostić.
Srpski krilni bek je time još jednom potvrdio epitet igrača sa najboljim centaršutem u Bundesligi, ali tu nije bio kraj...
Kostić je u 83. minutu i sam uspeo da pogodi, za veliku radost ekipe iz Frankfurta.
Ajntraht je Kostićevim golom naneo Bajernu prvi poraz u Bundesligi, ali je upisao i prvu pobedu za sebe u aktuelnoj takmičarskoj godini.
Kostić je na šest mečeva u Bundesligi upisao dva gola i tri asistencije, na tri uzastopne utakmice.