Fudbaleri Partizana tokom utakmice sa Florom u Ligi konferencija - Sputnik Srbija

Marković zadržao Partizan na prvom mestu Lige konferencija!

Fudbaleri Partizana pobedili su estonsku Floru rezultatom 2:0 u drugom kolu Grupe B Lige konferencija.
Partizan je posle dva kola zabeležio dva trijumfa, pa se sada zbog nešto bolje gol-razlike od Genta nalazi na prvoj poziciji.
Strelac oba gola bio je Lazar Marković, u 20. i 42. minutu.
Crno-beli u narednom kolu Lige konferencija dočekuju Gent 21. oktobra, a u međuvremenu ih očekuju dva duela u Superligi Srbije, protiv Napretka i Radnika.
Izabranici Aleksandra Stanojevića nisu izgledali previše zainteresovano na samom početku, a Flora je bila ta koja je prva pripretila, i to u nekoliko navrata.
Posle desetak minuta igre crno-beli su se oslobodili pritiska, a već u 20. minutu poveli – strelac je bio Lazar Marković.
On je natrčao na loptu koju je odbio golman Flore posle udarca Rikarda i pogodio za 1:0.
Crno-beli su nastavili da pritiskaju evidentno inferiornog protivnika u želji da dođu i do drugog gola.
Nisu uspeli da stvore ozbiljniju šansu sve do 42. minuta, kada je Marković sjajnim slalomom došao do šesnaesterca, a onda uz dosta sreće postigao gol.
Njegov udarac zakačio je protivničkog defanzivca i time prevario golmana dovoljno da lopta završi u mreži.
Gomeš je do kraja poluvremena imao jednu dobru šansu, ali se sa 2:0 otišlo na pauzu.
Drugo poluvreme počelo je novim napadima Partizana, a Marković je u 53. minutu imao fenomenalnu šansu da postigne het-trik, ali se okliznuo.
Nedugo nakon toga ritam utakmice je značajno opao, usledila je višeminutna pauza zbog povrede jednog igrača Flore.
Iako su crno-beli bili bolji rival do kraja utakmice, nije viđeno ništa preterano zanimljivo u Humskoj.
Sve zanimljivosti i golove pratite uživo uz Sputnjik.
20:41 30.09.2021
Kraj!
Pobeda Partizana od 2:0, posle dva gola Markovića u prvom poluvremenu. U nastavku je viđena uspavanka u Humskoj bez mnogo prilika i kvalitetnog fudbala, ali ono što je najbitnije je da crno-beli osvajaju tri boda.
20:33 30.09.2021
8 minuta nadoknade!
20:26 30.09.2021
84' Nova izmena u Partizanu
Izašao je Marković, ušao Filip Holender.
20:23 30.09.2021
80' Jojić ostao zamalo „kratak“
Kombinovali su Jović i Jojić, ali je drugonavedenom lopta zamalo pobegla u ruke golmana Flore.
20:21 30.09.2021
78' Bez previše zanimljivosti
Ritam utakmice potpuno je umrtvljen, pogotovo posle povrede koja je trajala nekoliko minuta.
20:14 30.09.2021
70' Intervencija lekarske ekipe
Sepik, fudbaler gostujućeg sastava, ozbiljnije se povredio, pa je kolima Hitne pomoći iznesen sa terena.
20:05 30.09.2021
62' Prva reakcija Stanojevića
Izlaze Kvinsi Menig i Bibars Natho, a ulaze Nemanja Jović i Danilo Pantić.
20:04 30.09.2021
61' Živković od sjaja do očaja
Prvo jedan očajan centaršut, a onda jako dobar udarac sa ivice šesnaesterca, ali gola nema.
20:02 30.09.2021
59' Brani Popović!
Još jedan dobar napad Flore preko Vasiljeva, a sada i veoma jak udarac. Ipak, odlična odbrana Popovića.
19:56 30.09.2021
53' Marković promašio zicer!
Još jedna munjevita kontra Partizana, pa udarac Gomeša koji brani golman Flore.
Lopta se odbila do Markovića, koji je imao sve u svojim rukama, ali je proklizao i šutirao daleko od gola.
19:48 30.09.2021
Počelo je drugo poluvreme
19:32 30.09.2021
Kraj prvog poluvremena
Iako je Flora u par navrata bila bolji rival, Partizan je ostavio bolji utisak posle prvih 45 minuta. Dva gola Lazara Markovića, a mogao je da padne i još koji.
2:0 za Partizan (Marković 20, 42)
45+1' Zamalo Gomeš!
Ovo je bila još jedna velika šansa. Niko nije napao Rikarda unutar kaznenog, pa se on namestio na desnu nogu, ali šutirao zamalo neprecizno.
19:27 30.09.2021
42' Marković postigao drugi gol – 2:0!
Marković je krenuo u slalom sa desnog boka, prešao nekih dvadesetak metara, a onda šutirao. Iako udarac nije bio loš, značajno mu je pomoglo to što se lopta odbila od jednog od defanzivaca Flore i prevarila Igonena.
19:25 30.09.2021
Vodi i Gent
Što se drugog meča Partizanove grupe tiče, Gent je poveo na svom terenu protiv Anortozisa. Strelac je bio Tisudali u 28. minutu.
19:21 30.09.2021
36' Ofanziva Flore
Posle dosta vremena bez ofanzive gostiju, u poslednjih nekoliko minuta imamo novi pritisak. Doduše, bez ozbiljnijih šansi, jer se Partizan dobro brani pred svojim šesnaestercom.
19:15 30.09.2021
30' Očajan udarac Meniga
Dobio je odličnu loptu Menig, ušao u šesnaesterac po levoj strani, ali levom nogom šutirao jako loše.
19:09 30.09.2021
24' Nastavljaju se napadi domaćina
Flora je u nokdaunu i to crno-beli pokušavaju da iskoriste. Ovog puta ipak malo prejak centaršut Markovića, pa Rikardo loptu glavom šalje preko gola.
19:05 30.09.2021
20' Gooool – Partizan vodi!
Šutirao je Rikardo, odbranio je golman Flore, ali se lopta odbila do Markovića koji ju je glavom smestio u mrežu!
1:0 za Partizan!
19:02 30.09.2021
16' Partizan se oslobodio pritiska
Iako se igra sve češće na polovini Flore, i dalje Partizan nije imao ozbiljniju priliku. U 16. minutu beležimo jako loš udarac Jojića sa distance.