Fudbaleri Crvene zvezde protiv Kluža - Sputnik Srbija

„Bomba“ Kange donela Zvezdi neočekivanu pobedu u Bugarskoj!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Ludogorec rezultatom 1:0 na gostovanju u okviru drugog kola Lige Evrope.
Zvezda je u Razgrad otputovala bez četiri standardna prvotimca – Borjana, Degeneka, Dragovića i Kataija – ali na kraju osvojila veoma bitna tri boda.
Strelac jedinog gola na meču bio je Gelor Kanga u 64. minutu.
Posle dva odigrana kola šampion Srbije je na prvom mestu sa maksimalnih šest bodova.
U trećem kolu Grupe F crveno-beli gostuju Mitlijandu u Danskoj 21. oktobra, a u međuvremenu u Superligi Srbije igraju protiv Metalca i Kolubare.
Prvih petnaestak minuta utakmice pripalo je domaćinu, koji nije imao kolosalne šanse, ali je konstantno pritiskao i pretio.
Prvu priliku Zvezda je imala u 20. minutu preko Ivanića, koji je jako loše šutirao, a već sedam minuta kasnije Ben je propustio prvu veliku šansu.
Do kraja prvog poluvremena nije viđeno previše zanimljivih detalja, a utisak je bio da su crveno-beli bili bolji rival.
I u drugom poluvremenu srpski tim je imao više od igre, ali nikako nije uspevao da dođe do potrebne završnice kako bi stekao prednost.
To se promenilo u 64. minutu kada je na jednu loptu naleteo Gelor Kanga, a onda je sebi svojestvenim bombastičnim udarcem smestio iza leđa golmana Kaline – za 0:1.
Samo nekoliko minuta kasnije crveno-beli su imali i sreće, pošto je udarac Tekpetejeva završio na prečki.
Priliku da dokrajči protivnika imao je Ben, koji je ušao u još bolju šansu od one iz prvog poluvremena, ali ponovo užasno reagovao.
Ipak, Zvezdu je ponovo pogledala sreća minut kasnije, jer je Sisinjo zbog glupog poteza i povlačenja Pavkova dobio žuti, odnosno crveni karton.
Bugari su uprkos igranju sa igračem manje imali nekoliko ozbiljnih napada, ali se Zvezda odbranila i sačuvala tri boda u svom posedu.
Sve zanimljivosti i golove mogli ste da ispratite uživo uz Sputnjik.
22:54 30.09.2021
Kraj!
Velika pobeda Zvezde protiv Ludogoreca od 1:0 evrogolom Kange!
22:52 30.09.2021
90+3' Ređaju se napadi Bugara
Zvezda uspeva da se odbrani.
22:50 30.09.2021
Pet minuta nadoknade
22:49 30.09.2021
90' Siguran Popović
Opasan napad Ludogoreca po desnom boku, ali Popović istrčava na vreme i otklanja opasnost.
22:47 30.09.2021
86' Još dve izmene u Zvezdi
Nažalost, mladi Stanić, koji je ušao pre petnaestak minuta, mora napolje. Umesto njega ulazi Krstičić, dok Rišairo Živković menja Bena.
22:36 30.09.2021
77' Crveni za Ludogorec!
Sisinjo je dobio drugi žuti karton, jer je vukao Pavkova za ruku bez ikakve namere da dođe do lopte, te ga oborio na travu.
22:35 30.09.2021
76' Ben propustio stopostotnu šansu!
Sjajan pas Pavkova, Ben je imao sve u svojim rukama. Jedan na jedan sa golmanom Ludogoreca, ali šut direktno u njega.
22:30 30.09.2021
71' Menja Stanković
Druga izmena u Zvezdi: Izlazi strelac gola Kanga, a na terenu je mladi Petar Stanić.
22:27 30.09.2021
68' Prečka!
Mnogo sreće za Zvezdu sada. Popović je bio matiran, ali je Tekpetejev udarac zaustavio okvir gola.
22:23 30.09.2021
64' Kangaaaaaaaaaa!
Pokupio je loptu Zvezdin vezista na samoj ivici šesnaesterca, a onda u svom stilu raspalio iz sve snage i poslao je pod rašlje. Kalina je bio potpuno nemoćan!
Zvezda vodi 1:0!
22:21 30.09.2021
62' Serija Zvezdinih pretnji
Još nekoliko opasnih napada Zvezde, ali bez konkretne završnice. Kao i posle gotovo svakog napada crveno-belih večeras.
U međuvremenu na terenu je Pavkov, izašao je Dioni.
22:15 30.09.2021
53' Sukob na terenu
Sisinjo i Sanogo su imali duel, došlo je do nesportskog ponašanja fudbalera Ludogoreca, koji je na kraju dobio žuti karton.
22:10 30.09.2021
50' Ivanić se spetljao
Delovalo je kao da će Ivanić izaći u situaciju jedan na jedan sa golmanom Ludogoreca, ali je loše primio loptu, pa se spetljao, te od prilike na kraju nije bilo ništa.
22:09 30.09.2021
Počelo je drugo poluvreme
21:51 30.09.2021
Kraj 1. poluvremena
Definitivno je Ludogorec bio bolji u prvoj polovini prvog poluvremena, ali je drugi deo prošao pod inicijativom Zvezde, koja je mogla do gola.
Posle prvih 45 minuta, ipak, 0:0.
21:42 30.09.2021
41' Ponovo preti Zvezda
Opasan prodor Bena po desnom boku, ali onda centaršut – nikome.
21:39 30.09.2021
35' Polušanse na obe strane
Jedan zanimljiv napad Zvezde, pa odgovor Ludogoreca. Golmani, ipak, nisu bili preterano testirani. Ostaje 0:0.
21:29 30.09.2021
27' Velika prilika za Bena!
Pravo niotkuda je Zvezda dobila priliku. Ben je pored sebe imao jednog igrača i golmana, ali je levom nogom pogodio samo spoljni deo mreže nakon jako lošeg prijema.
21:21 30.09.2021
20' Ivanić „nebu pod oblake“
Praktično prvi napad Zvezde se na kraju završio jako lošim udarcem Ivanića sa ogromne udaljenosti.
21:18 30.09.2021
17' Već prvi žuti karton
Neoprezan faul Ivanića na dvadesetak metara od gola, a odmah i žuti karton od sudije Brizara. Zanimljiva odluka, ali i šansa za Ludogorec.