Katastrofa Barselone u Lisabonu! /video/

© AP Photo / Armando FrancaNavijači Benfike proslavljaju gol protiv Barselone
Navijači Benfike proslavljaju gol protiv Barselone - Sputnik Srbija, 1920, 29.09.2021
Drugi dan drugog kola Lige šampiona obeležio je kolaps Barselone u Lisabonu, pošto je posrnulog evropskog giganta savladala Benfika sa 3:0.
Benfika je apsolutno nadigrala Barselonu i došla do prve pobede u Grupi E.
Barselona je sa druge strane pretrpela i drugi poraz u Ligi šampiona, posle uvodnog od Bajerna na domaćem terenu.
Strelac dva gola bio je Nunjez, u trećem i u 79. minutu, dok se u međuvremenu u listu strelaca upisao i Silva u 69.
Barsa je tokom utakmice imala svega nekoliko šansi, ali nijednom tokom 90+ minuta nije uspela da šutne u okvir gola protivnika.
Pogledajte golove sa tog meča:
Što se ostalih rezultata tiče, u derbiju drugog dana drugog kola Juventus je iznenadio prvaka Evrope Čelsi i pobedio ga u Torinu sa 1:0.
Mančester junajted je nekako preokrenuo rezultat kod kuće protiv Viljareala, golom Kristijana Ronalda u 95. minutu, Bajern je razbio Dinamo Kijev sa 5:0...
Ovo su svi rezultati drugog kola Lige šampiona:
Grupa E:
Bajern – Dinamo Kijev 5:0
(Levandovski 12p, 27; Gnabri 68, Sane 74, Čupo-Moting 87)
Zenit – Malme 4:0
(Klaudinjo 9, Kuzjajev 49, Sutromin 80, Vendel 94)
Pogledajte i rezultate mečeva odigranih u utorak:
Fudbaler Real Madrida, Brazilac Vinisijus žunior, tokom utakmice sa Šerifom u Ligi šampiona