Epski šok u Madridu – Zvezdin „dželat“ srušio Real!

© AP Photo / Jose BretonFudbaler Real Madrida, Brazilac Vinisijus žunior, tokom utakmice sa Šerifom u Ligi šampiona
 - Sputnik Srbija, 1920, 28.09.2021
Fudbaleri Šerifa iz Tiraspolja, kluba koji je izbacio Crvenu zvezdu iz kvalifikacija za Ligu šampiona, uspeli su da šokiraju Real i usred Madrida ga pobede rezultatom 2:1.
Šerif je time priredio jedno od najvećih iznenađenja u skorijoj istoriji Lige šampiona.
Iako je statistika bila potpuno na strani „kraljevskog kluba“, koji je imao 31 šut naspram protivnikova četiri, uz skoro 70 odsto poseda lopte, to nije presudilo.
Prvi gol na meču postigao je Jahšibaev u 25. minutu za potpuni muk na stadionu Santijago Bernabeu, a gosti su prednost čuvali sve do 65. minuta, kada je sa bele tačke uzvratio Karim Benzema.
Šerif nije imao sreće u 72. minutu pošto im je gol poništen zbog ofsajda, ali su na kraju, ipak, uspeli da priprede epski šok.
Strelac pobedonosnog gola, verovatno najbitnijeg u istoriji svog kluba, bio je Til u 90. minutu.
U derbiju drugog kola Pari Sen Žermen se pobedom nad Mančeter sitijem, kojoj je doprineo Leo Mesi prvim golom za Parižane, osvetio za poraz u polufinalu Lige šampiona prošle sezone.
Građani nisu uspeli da iskoriste lošu formu Parižana, te su na Parku prinčeva poraženi sa 2:0.
Prvi gol na utakmici postigao je Idrisa Gaj u osmom minutu posle velike zbrke u šesnaestercu gostiju, a kako do kraja poluvremena nije bilo 1:1 i dalje nikome nije jasno.
U 27. minutu prvo je Rahim Sterling pogodio prečku, da bi nekoliko sekundi kasnije isto uradio Bernardo Silva, koji je šutirao na prazan gol.
Prvo poluvreme obeležio je i užasan, ali nenameran start Kevina de Brujnea zbog kojeg je dobio samo žuti karton, iako su mnogi mišljenja da je zaslužio crveni.
U nastavku je Siti bio evidentno bolja ekipa, ali nije uspeo da stvara šanse, pa je usledila kazna.
I to od Lionela Mesija, koji je u 74. minutu postavio, kako se ispostavilo, konačan rezultat od 2:0 i postigao prvi gol otkako je ovog leta prešao iz Barselone u Pariz.