Majstorija Tadića u Amsterdamu, Inter se „okliznuo“ u Kijevu /video/

© AP Photo / Peter DejongFudbaler Ajaksa Dušan Tadić (levo) u duelu sa igračem Bešiktaša
Fudbaler Ajaksa Dušan Tadić (levo) u duelu sa igračem Bešiktaša - Sputnik Srbija, 1920, 28.09.2021
Fudbaleri Ajaksa pobedili su Bešiktaš uz pomoć majstorskog poteza Dušana Tadića, dok Inter nije uspeo da pobedi Šahtjor u drugom kolu Lige šampiona.
Ajaks je posle demoliranja Sportinga uspeo da nadigra i turski Bešiktaš u Amsterdamu i dođe do pobede od 2:0 u drugom kolu Grupe C Lige šampiona.
Šampion Holandije je dominirao od prvog do poslednjeg minuta, o čemu najbolje govori statistika: Ajaks je imao 23 šuta i skoro 70 odsto poseda lopte, naspram samo četiri udarca protivnika.
Pitanje pobednika bilo je praktično rešeno već u prvom poluvremenu, pošto je do pauze domaćin vodio sa 2:0.
Strelac prvog gola bio je Stiven Berguis, koji je profitirao nakon majstorskog slaloma pomenutog Tadića i njegove asistencije.
Na kako se ispostavilo konačnih 2:0 povisio je Sebastijen Ale u 43. minutu utakmice.
U trećem kolu 19. oktobra Ajaks ide na megdan Borusiji Dortmund, dok Bešiktaš dočekuje Sporting.
Inter nije uspeo da opravda ulogu favorita, te je sa Šahtjorom u Kijevu remizirao rezultatom 0:0.
Obe ekipe posle dva kola Grupe D imaju po jedan osvojen bod, pošto su u prvoj rundi pretrpele poraze.
Iako je završeno bez golova, oba tima su mogla da postignu po nekoliko. U prvom poluvremenu Inter je imao čak tri sjajne šanse, uz veliki promašaj Edina Džeka sa nekoliko metara.
U nastavku najbolju šansu imao je Dodo, čiji udarac je izblokirao Milan Škrinijar u 50. minutu, da bi Nerazuri u poslednjih nekoliko minuta propustili dve velike prilike.
U trećem kolu Inter dočekuje Šerif 19. oktobra, kada Šahtjor gostuje Real Madridu.
Stanojević: Pričaju da smo rasisti – pa ja od stranaca samo crnce i dovodim
Veliki problem za Zvezdu pred put u Bugarsku!