Srbin gospodari Rimom – prestigao je Mihajlovića i ima dva nova cilja

© AP Photo / Alfredo FalconeSergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić - Sputnik Srbija, 1920, 27.09.2021
Sergej Milinković-Savić bio je najbolji akter rimskog derbija u pobedi svog Lacija nad Romom – 3:2 (2:1). Srpski as postigao je gol, što je njegov 39. u Seriji A, čime je prestigao legendarnog Sinišu Mihajlovića.
Bivši fudbaler Genka i Vojvodine postao je tako treći najefikasniji Srbin u italijanskom fudbalu, ispred njega nalaze se još Adem Ljajić i Dejan Stanković.
Sergej Milinković-Savić igra maestralno ove sezone i pravi je lider Lacija koji se probudio posle nešto slabijeg starta.
Potvrda za to ogleda se u trijumfu u velikom rimskom derbiju nad četom koju vodi Portugalac Žoze Murinjo.
Upravo je Sergej načeo „vučicu" efektnim pogotkom glavom već u desetom minutu derbija dela Kapitale.
Prednost je duplirao Pedro, da bi Ibanjez do poluvremena smanjio na 2:1.
U nastavku su viđena još dva gola, po jedan na obe strane, a precizni su bili Anderson za domaće i Veretu iz penala za goste.
Milinković-Savić nije krio zadovoljstvo posle trijumfa u rimskom derbiju.
„Zaista su nam bili potrebni naši navijači, došli su u velikom broju i pružli nam sjajnu podršku. Konačno smo odigrali sjajnu utakmicu, mnogo bolju od prethodnih. Bila nam je potrebna pobeda u derbiju da bismo napredovali. Postigao sam mnogo važnih golova, ovo mi je treći u derbiju, pa ću i ubuduće pokušavati da postignem još koji“, izjavio je vezista Lacija.
Posle šest odigranih kola Serije A, Roma je četvrta sa 12 bodova, dok Lacio ima bod manje i nalazi se na šestom mestu.
Dušan Vlahović - Sputnik Srbija, 1920, 26.09.2021
Dok se Sergej i Dušan raduju – Arnautović i Mihajlović nemaju mira zbog penala /video/