Partizan prokockao +19 i posle produžetka ostao bez finala

© Foto : KK PartizanKK Partizan
KK Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 18.09.2021
Košarkaši Partizana poraženi su od Panatinaikosa rezultatom 89:85, čime su ostali bez finala na turniru u Atini. Crno-beli su pali posle produžetka, iako su u regularnom toku meča imali čak 19 poena prednosti.
Crno-beli su igrali odličnu košarku u čuvenoj OAKA Areni na trećem po redu memorijalnom turniru „Pavlos Janakopulos“, koji nosi ime po preminulom vlasniku „atinskih zelenih“.
U duelu protiv evroligaša iz Atine, crno-beli su nakon produžetka izgubili utakmicu rezultatom 89:85, pa će u nedelju od 16 časova sastati sa ekipom Ulma.
Utakmica je počela je minutom ćutanja u čast legendarnog Dušana Dude Ivkovića.
U prvom poluvremenu, crno-beli su nakon početne prednosti domaćeg tima preuzeli kontrolu igre. Posle 10 minuta, Partizan je imao +6, da bi na poluvremenu prednost crno-belih iznosila velikih 31:48.
U drugom poluvremenu, domaći tim je korak po korak uspevao da smanji prednost Partizana, dođe do preokreta i prednosti od pet poena pred sam kraj regularnih 40 minuta igre.
Ipak, crno-beli su uspeli da se vrate i uvedu meč u produžetak gde se PAO bolje snašao i tako došao do pobede rezultatom 89:85.
U nedelju, 19. septembra, Partizan će igrati meč za trepe mesto protiv ekipe Ulma.
Najefikasniji u taboru crno-belih bio je Ledej sa 17 poena.
Vasilije Micić, srpski košarkaš - Sputnik Srbija, 1920, 17.09.2021
Micić otkrio zašto je odbio Ameriku i Rusiju – zbog Turske /video/
Detalj sa oproštajne utakmice Novice Veličkovića - Sputnik Srbija, 1920, 16.09.2021
Emotivno veče – Veličković okačio „patike o klin“ u pobedi Partizana pred 20.000 navijača /video/
Detalj sa utakmice KK Partizan – Efes, u čast Dude Ivkovića - Sputnik Srbija, 1920, 16.09.2021