Mladi vaterpolisti Srbije u finalu Evropskog prvenstva

© Sputnik / Lola ĐorđevićTrening vaterpolo reperezentacije
Trening vaterpolo reperezentacije - Sputnik Srbija, 1920, 17.09.2021
Mladi srpski vaterpolisti, selekcija do 17 godina, plasirali su se u finale Evropskog šampionata na Malti, nakon što su u polufinalu savladali Mađarsku 12:10.
Rival u borbi za zlatnu medalju biće Grčka, koja je u drugom polufinalu savladala Španiju 11:8.
Hvalili su u našem stručnom štabu Mađare, tretirali kao vrhunski sastav ali u bazenu su bili dominantni naši vaterpolisti.
Mađari, osim početnog vođstva 1:0 i smanjenja srpske prednosti na 3:2, nisu mogli da pariraju razigranim srpskim igračima sve do poslednje četvrtine kada je pobednik već bio poznat.
Mlada vaterpolo reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 05.09.2021
Mladi vaterpolisti Srbije šampioni sveta!
U prvoj četvrtini Mušikić, Kojić i Božović su napravili prednost a do poluvremena, u odličnih, drugih osam minuta Urošević, Božović i raspoloženi Kovačević su doneli nedostižnu prednost.
Posle velikog odmora, Mađari kao da su krenuli na sve ili ništa. Mislili su na napad, ali nisu imali rešenja za srpske šutere.
Četvrtina puna golova, u kojoj je pored Uroševića dva i Dimitrijevića, Kovačević je još tri puta pogađao mrežu. Ogromnih 12:6 u, do tada, blistavoj partiji. Utisak su pokvarili u poslenjih osam minuta.
Sa četiri gola Mađari su ublažili poraz ali su Srbi i sa 12:10 mogli da slave medalju.
Finale je na programu u nedelju od 19.30 sati.
Srbija: Pajković, Jauković, Dimitrijević 1, Mušikić 1, Kojić 1, Gajić, Božović 2, Urošević 3, Kovačević 4, Brešćanski, Stanić, Pavlović, Virijević. Savezni trener: Korolija.
Dejan Savić  - Sputnik Srbija, 1920, 24.08.2021
Savić govorio o bizarnoj situaciji iz Tokija: „Gledam sebe, da li sam lud ili glup?“ /video/
Branislav Mitrović, golman vaterpolo reprezentacije Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 13.08.2021