Detalj sa utakmice Anortozis – Partizan - Sputnik Srbija

Prvenac Meniga i Gomešova „bomba“ za pobedu Partizana! /video/

Fudbaleri Partizana pobedili su Anortozis 2:0 na startu grupne faze Lige konferencija.
Izabranici Aleksandra Stanojevića odigrali su odličnu utakmicu na Kipru i na najbolji mogući način otvorili su evropsku jesen.
Crno-bele do trijumfa predvodili su Kvinsi Menig (42. minut) i Rikardo Gomeš (68. minut).
Partizan ima isti broj bodova kao Gent koji je savladao Floru (1:0), ali je ekipe iz Humske na prvom mestu zbog bolje gol razlike.
U narednom kolu Partizan čeka Floru, dok Anortozis gostuje Gentu.
Crno-beli dobro su otvorili utakmicu, ali prvu ozbiljnu šansu imali su domaći fudbaleri. Lazaros Hristodulopulosa uputio je dobar šut sa velike udaljenosti i Popović je jedva uspeo da spreči vođstvo Anortozisa.
Nedugo zatim i Partizan je imao veliku šansu. Gomeš je odlično prosledio loptu do Miljkovića, a ovaj je iz sjajne pozicije šutirao u golmana.
Mreže su mirovale, a Partizan je novu šansu imao u 36. minutu. Šćekić je šutirao glavom, a okvir gola ga je sprečio da postigne pogodak.
Nije uspeo Šćekić u 36, ali zato jeste Menig u 42. Lorija je odbranio šut Markovića, lopta se odbila do najnovijeg pojačanja crno-belih i Partizan je poveo. To je bio prvenac Holanđanina u dresu Partizana.
Na poluvreme se otišlo sa minimalnom prednošću crno-belih.
Anortozis je bolje otvorio drugo poluvreme, bili su nešto bolji rival, ali mreža Partizana je mirovala. Za to najveće zasluge idu Aleksandru Popoviću koji je u 64. minutu odbranio šut Deletića.
Samo četiri minuta kasnije stigla je kazna. Jović je poslao loptu ka Gomešu, ovaj se sjajno okrenuo i snažnim udarcem pogodio za 0:2.
Do kraja utakmice Partizan je mogao da postigne još koji gol, ali nisu briljirali ispred gola protivnika, te je ostalo 0:2.
22:53 16.09.2021
Kraj! Pobeda Partizana!
22:49 16.09.2021
90' – 0:2 – još četiri minuta
22:46 16.09.2021
86' – 0:2 – veliki promašaj Jojića
Tezić mu je namestio stopostotnu šansu.
22:44 16.09.2021
84' – 0:2 – očajan potez Holendera
Mogao je da šutirao, odlučio je da vrati loptu i napravio katastrofalan potez.
22:42 16.09.2021
82' – 0:2 – Saničanin dobro reagovao
Blokirao je pokušaj fudbalera Anortozisa.
22:37 16.09.2021
78' – 0:2 – crno-beli idu ka rutinskoj pobedi
Odlična predstava Partizana na Kipru.
22:29 16.09.2021
70' – 0:2 – nova šansa za Gomeša
Lorija je ovoga puta odbranio.
22:27 16.09.2021
68' – 0:2 – Gomeš!
Partizan udvostručio prednost!
67' – 0:1 – loš potez Jojića
Mogla je ovo da bude dobra šansa, ali je Jojić loše reagovao i akcija je propala.
22:22 16.09.2021
64' – 0:1 – Popović ponovo sjajan!
Deletić je šutirao snažno, a golman Partizana je odbranio.
22:19 16.09.2021
60' – 0:1 – crno-beli održavaju prednost
Domaćin igra bolje nego u prvom poluvremenu, ali su i dalje bezopasni.
22:13 16.09.2021
54' – 0:1 – lak posao za Popovića
Preslab udarac fudbalera Anortozisa.
22:10 16.09.2021
51' – 0:1 – šansa za Gomeša
Natho je odlično pronašao svog napadača, ali je on šutirao pored stative. Prešla mu je lopta preko noge.
22:05 16.09.2021
46' – 0:1 – počelo je drugo poluvreme
21:49 16.09.2021
45' – 0:1 – kraj prvog poluvremena!
Zasluženo vođstvo Partizana.
21:42 16.09.2021
42' – 0:1 – Partizan vodi!
Menig je pogodio!
21:35 16.09.2021
36' – 0:0 – Šćekić zapretio!
Pogodio je stativu!
21:32 16.09.2021
32' – 0:0 – Menig se nije snašao
Novo pojačanje Partizana nije dobro zahvatilo loptu.
21:28 16.09.2021
28' – 0:0 – dobra lopta Natha
Ali u kaznenom Anortozisa nije bilo igrača crno-belih.
21:25 16.09.2021
25' – 0:0 – Saničanin otklonio opasnost
Nije želeo da rizikuje i izbacio je loptu iz kaznenog.