Pobeda Crvene zvezde protiv Brage - Sputnik Srbija

Zvezda na pogon Rodića i Kataija pobedila Bragu na startu Lige Evrope!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Bragu 2:1 na startu grupne faze Lige Evrope.
Izabranici Dejana Stankovića oba gola postigli su u drugom poluvremenu, a strelci su bili Milan Rodić i Aleksandar Katai.
Jedini pogodak za goste dao je Galeno u 76. minutu, samo 60 sekundi nakon što su crveno-beli poveli preko Rodića.
U drugoj utakmici grupe F ekipe Ludogoreca i Midtjilenda podelile su bodove (1:1), te je Zvezda prva u grupi posle uvodnog kola.
Aktuelni šampion Srbije nije briljirao u prvom poluvremenu, ali nije ni Braga. Timovi su igrali oprezno i disciplinovano, te u prvih 45 minuta na obe strane nismo videli konkretne šanse.
Ni drugo poluvreme nije obećavalo, Braga je na startu bila nešto konkretnija, ali drugi deo ovog perioda pripao je Zvezdi.
Pretili su crveno-beli i u 75. minutu postigli gol. Kanga je sjajno centrirao, a Rodić još bolje pogodio glavom.
Međutim, nekoliko sekundi kasnije usledio je hladan tuš. Sanogo je napravio grešku na sredini terena, Galeno je to iskoristio i sjajnim udarcem savladao je Borjana.
Bio je ovo šok za ekipu Dejana Stankovića, ali na sreću 25 hiljada navijača na stadionu „Rajko Mitić“ Zvezda je uspela da se vrati. Ivanić je iznudio jedaneasterac, a Katai ga realizovao.
Do kraja utakmice nije bilo golova i Zvezda je upisala važna tri boda.
20:36 16.09.2021
Kraj! Pobeda Crvene zvezde!
Detalj sa utakmice Crvena zvezda – Braga - Sputnik Srbija
20:33 16.09.2021
90' – 2:1 – još četiri minuta igre!
20:31 16.09.2021
89' – 2:1 – Borjan sjajan!
Odlična intervencija golmana Zvezde.
20:27 16.09.2021
85' – 2:1 – Zvezda ponovo vodi!
Aleksandar Katai! Rutinski je realizovao penal i crveno-beli vode.
20:25 16.09.2021
83' – 1:1 – penal za Zvezdu!
Ivanić je srušen i Biton je pokazao na belu tačku.
20:24 16.09.2021
82' – 1:1 – Zvezda u šoku
Pokušavaju crveno-beli da se grupišu i ponovo napadnu Bragu, ali za sada im ne uspeva. Veliki je šok što su primil gol posle 60 sekundi.
20:18 16.09.2021
76' – 1:1 – hladan tuš...
Braga izjednačila posle 20 sekundi...
Velika greška Sanoga i Galeno je pogodio za 1:1.
20:16 16.09.2021
75' – 1:0 – GOL!
Milan Rodić pogađa! Sjajan udarac glavom levog beka Zvezde!
20:15 16.09.2021
74' – 0:0 – Dioni propustio stopostotnu šansu!
20:14 16.09.2021
72' – 0:0 – na stadionu je 24.671 gledalac
Saopštio je spiker na stadionu.
20:13 16.09.2021
71' – 0:0 – Zvezda pritiska Bragu!
U poslednjih deset minuta igra se uglavnom ispred gola Brage.
20:06 16.09.2021
64' – 0:0 – prečka Mineira
Dobra šansa za Bragu i sreća za crveno-bele.
20:04 16.09.2021
62' – 0:0 – šansa za Zvezdu!
Ivanić zapretio! Blokiran mu je udarac i od svega je Zvezda dobila samo korner, posle kog nije uspela da stvori šansu.
19:58 16.09.2021
57' – 0:0 – inicijativa crveno-belih
Pokušala je Zvezda izgradi akciju, ali lopta Kange nije uspela da dođe do Živkovića i propala je šansa.
19:53 16.09.2021
51' – 0:0 – opasan šut Ruiza
Kasnio je Katai, Ruiz je uputio opasan udarac koji je završio metar od stative.
19:52 16.09.2021
Sjajna slika sa „Rajka Mitića“
Najmlađi bodre Zvezdu protiv Brage - Sputnik Srbija
19:48 16.09.2021
46' – 0:0 – počelo je drugo poluvreme!
Detalj sa utakmice Zvezda – Braga - Sputnik Srbija
19:31 16.09.2021
45' – 0:0 – kraj prvog poluvremena!
19:30 16.09.2021
44' – 0:0 – odličan Dragović!
Sprečio je Piazona koji je imao stopostotnu šansu.
19:25 16.09.2021
40' – 0:0 – blokiran udarac Kataija
Bila je ovo dobra šansa, ali blokiran je šut ofanzivnog igrača Zvezde.