Zvezdin dželat šokirao šampiona Ukrajine /video/

© REUTERS / GLEB GARANICHFudbaleri FK Šerif Tiraspolj
Fudbaleri FK Šerif Tiraspolj - Sputnik Srbija, 1920, 15.09.2021
Fudbaleri Šerifa iz Tiraspolja napravili su veliko iznenađenje pobedivši Šahtjor 2:0, na startu grupne faze Lige šampiona.
Šampion Moldavije na putu ka grupnoj fazi eliminisao je, između ostalog, Crvenu zvezdu, što je u srpskoj javnosti okarakterisano kao veliki neuspeh.
Međutim, da se radi o ozbiljnom protivniku video je Dinamo Zagreb u plej-ofu kvalifikacija, a sada i Šahtjor iz Donjecka.
Analitičari i kladionice nisu davale velike šanse Šerifu, a oni su baš kao i protiv Zvezde i Dinama nadmašili očekivanja i upisali istorijska tri boda u Ligi šampiona.
Mrežu šampiona Ukrajine načeo je Traore u 16. minutu. Kristijano je poslao odličnu loptu, a Traore se još bolje snašao i postigao efektan gol.
Šahtjor je do poluvremena imao šansu da izjednači, ali je golman Šerifa u 32. minutu dobro reagovao i izbacio loptu u korner.
Moldavci su na poluvremenu imali gol prednosti, a u nastavku utakmice uspeli su da dupliraju prednost.
Igrao se 62. minut kada je Momo Jansane glavom pogodio za 2:0
Ovo je ugasilo svaku nadu gostiju i Šerif je rutinski priveo utakmicu kraju.
U istom terminu odigrana je još jedna utakmica. Dortmund je slavio na gostovanju protiv Bešiktaša 2:1, a golove za nemački klub postigli su Džud Belingem i Erling Haland, dok je jedini strelac za domaćina bio Montero u 94. minutu.
Od 21 sat na programu je preostalih šest utakmica prvog kola Lige šampiona.