Spektakularno veče u Ligi šampiona – 23 pogodaka na šest utakmica! /video/

© REUTERS / LEE SMITHFudbaleri Mančester sitija – Liga šampiona
Fudbaleri Mančester sitija – Liga šampiona - Sputnik Srbija, 1920, 15.09.2021
Prvo kolo Lige šampiona, tačnije utakmice odigrane u sredu od 21 čas, proteklo je u kiši golova na utakmicama između Mančester sitija i Lajpciga, Liverpula i Milana, i Sportinga i Ajaksa.

Mančester siti – Lajpcig

Izveštaj počinjemo spektaklom na „Etihadu“. Očekivala se rapsodija, utakmica sa mnogo prilika, a zatim i golova, i ljubitelji fudbala to su i dobili.
Izabranici Pepa Gvardiola pobedili su nemačkog predstavnika 6:3, i svih osam golova postignuta su za 75. minuta igre.
Mrežu gostiju načeo je Nejtan Ake u 18. minutu. Griliš je centrirao, a štoper Sitija glavom pogodio za 1:0.
Dvanaeast minuta kasnije na semaforu je bilo 2:0. Mukiele je postigao autogol i Siti je duplirao prednost.
Utakmica je nastavljena u sjajnom tempu i gosti su u 42. minutu uspeli da smanje zaostatak. Mukiele se iskupioa asistencijom, a strelac je bio Nkunku.
Tu nije bilo kraju golova u prvom poluvremenu. Siti je uspeo da postigne i treći gol, a strelac iz penala bio je Rijad Marez.
U prvom poluvremenu palo je četiri gol, a u drugom još pet – ludnica.
Lajpcig je bio taj koji je prvi zatresao mrežu u nastavku. Ponovo je strelac bio Nkunku i gosti iz Nemačke smanjili su na 3:2.
Siti je imao spreman odgovor, te je samo pet minuta kasnije Džek Griliš pogodio za 4:2.
Feranu Toresu u 67. minutu poništen je gol, a onda je sjajni Nkunku postigao još jedan pogodak. U 73. minutu nekadašnji fudbaler PSŽ-a smanjio je na 4:3.
Ali, kao i kod 3:2, „građani“ su ponovo ekspresno odgovorili – sada za samo dva minuta. Strelac za 5:3 bio je Žoao Kanselo.
U 79. minutu rešeno je pitanje pobednika i to ne golom, već crvenim kartonom koji je dobio Anhelinjo (Lajpcig). Sa igračem manje Nemci nisu uspeli da ponovo smanje i, štaviše, primili su još jedan gol.
Konačan rezultat postavio je Gabriel Žezus u 85. minutu.
Posle utakmice na kojoj je palo devet golova, prelazimo na susret Liverpula i Milana.

Liverpul – Milan

Na „Enfildu“ je viđen sjajan fudbal, pet golova, dva poreokreta i pobedu domaćih fudbalera.
Po startu utakmice je moglo da se vidi da će duel biti zanimljiv. Igrao se deveti minut kada je Fikajo Tomori postigao autogol.
Samo pet minuta kasnije Mohamed Salah je promašio penal i propustio šansu da udvostruči prednost kluba.
U nastavku poluvremena bilo ja prilika, ali ko bi rekao da će Liverpul na poluvreme da ode sa zaostatkom.
Milan je u roku od 60 sekundi postigao dva gola i potpuno preokrenuo meč.
Strelac prvog bio je Ante Rebić.
A zatim drugog Brahim Dias.
Bio je ovo šok za domaće fudbalere, ali Jirgen Klop pobrinuo se na pauzi da vrati fudbalere na pravi put i u drugom poluvremenu videli smo preokret.
Njega je najavio Mohamed Salah u 49. minutu.
A preokret je doneo sjajni Džordan Henderson. Odlično je zahvatio loptu i golman Milana nije uspeo da reaguje.
Liverpul je u 69. minutu preuzeo kontrolu nad utakmicom i do kraja je rutinski održao prednost.
Na utakmici Liverpul i Milana viđeno je pet golova, a na susretu Sportinga i Ajaksa čak šest.

Sporting – Ajaks

Gosti iz Amsterdama furiozno su otvorili utakmicu, pošto je za samo devet minuta na semaforu bilo 0:2.
Oba gola postigao je Sebastijan Ale. Prvi u drugom minutu, a drugi u devetom minutu.
Sporting je imao odgovor u 33. minutu, pošto je Paulinjo smanjio na 2:1, ali to je bilo sve što smo videli od domaćina.
To nije omelo goste i samo šest minuta kasnije ponovo su imali dva gola prednosti. Strelac je bio Stiven Berghis.
Sa tim rezultatom otišlo se na poluvreme. A, u nastavku duela videli smo još dva gola u mreži ekipe iz Lisabona.
Oba je postigao strelac prva dva gola, bivši napadač Vest Hema, Sebastijan Ale.
Prvi je postigao u 51, a drugi u 63. minutu.
To je ujedno bilo i sve što smo videli na ovom meču. Sada je na redu najveće iznenađenje ove večeri, Klub Briž koji je uzeo bod PSŽ-u.

Klub Briž – Pari Sen Žermen

Klub iz Pariza prvi put na teren, u isto vreme, izveo je Kilijana Mbapea, Nejmara i Lionela Mesija. Očekivao se spektakl i sigurna pobeda PSŽ-a.
Međutim, Belgijanci su odigrali jako hrabro i uzeli vod na startu grupne faze.
Gosti su poveli u 15. minutu preko Andera Erere. Španac je nastavio sa odličnom formom, a asistent je bio Mbape.
PSŽ je nastavio da pritiska, a Mbape je imao veliku šansu u 23. minutu. Kazna je stigla u 27. kada je Vanaken savladao Navasa.
Dva minuta kasnije Mesi je imao veliku šansu i pogodio prečku.
Do kraja poluvremena i Briž je imao šansu preko talentovanog De Ketelera, ali mreža je mirovala.
I u drugom periodu igre bilo je prilika, ali začujuđuje ne i golova. Briž je bio ravnopravan rival i zasluženo je osvojio bod.
U ostalim mečevima Real Madrid slavio je na gostovanju protiv Intera 1:0 (Rodrigo 89), dok su Atletiko Madrid i Porto odigrali bez golova.