Odbojkaši Srbije - Sputnik Srbija

Moćna Srbija je u polufinalu!

Odbojkaši Srbije plasirali su u polufinale Evropskog prvenstva nakon pobede protiv reprezentacije Holandije rezultatom 25:23, 25:20, 27:25.
Početak meča je pokazao da je Srbija bolji rival na terenu, iako se očekivala velika borba u uvodnim momentima.
Prvi set je okončan sa 25:23, što jeste „tesan“ rezultat, ali on ne oslikava najbolje stanje na terenu – šampioni Evrope su bili maksimalno razigrani i sigurno su čuvali prednost.
Tokom drugog seta, napad Srbije takođe je funkcionisao na visokom nivou, tehničar Nikola Jovović je odlično nameštao „zicere“ Srećku Lisincu, dok je Uroš Kovačević imao nekoliko efektnih poena iz zadnje linije.
U treći set srpski tim ušao je nešto nesigurnije, ali su izabranici selektora Slobodana Kovača uspeli da pobegnu protivniku na bezbednu razliku.
Ipak, Holanđani su krenuli bolje da se brane i defanzivom uspeli da vežu nekoliko dobrih poena u napadima koji su bili laki za organizaciju.
Kako je treći set odmicao, srpski odbojkaši igrali su sve bolje, ali se visok nivo održao i sa protivničke strane, toliko da su Holanđani čak stigli i do prilike da osvoje set.
U tome nisu uspeli, srpski tim je ponovo pronašao prava rešenja u ključnim momentima i upisao trijumf za plasman u polufinale.
Utakmica sa Holandijom je najbolja za srpski tim na prvenstvu jer su svi odbojkaši delovali razigrano i pripremljeno u svakom trenutku, što je odličan znak za selektora Kovača pred odlučujuće bitke.
Najbolji u timu šampiona Evrope bio je Uroš Kovačević koji je neumorno „obarao“ odbranu rivala i utakmicu završio sa 15 poena.
Sa druge strane, najefikasniji je bio Abdel Azis Nimir koji je upisao 14 poena.
U polufinalu Srbija će se sastati sa boljim iz duela Nemačke i Italije koji je na programu u sredu od 16.00.
19:08 14.09.2021
27:25 (3:0) – Srbija je u polufinalu!
Odbojkaši Srbije posle fantastičnog meča plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva.
19:05 14.09.2021
24:24 (2:0) – Još se igra
Holanđani su imali as, ali odmah nakon toga i grešku pa su propustili set loptu.
21:20 (2:0) – Bravo Uroše!
Neverovatan napad Uroša Kovačevića. Odlično je video prazan prostor i preko cele odbrane Holandije upisao poen.
18:59 14.09.2021
20:19 (2:0) – Ne predaju se
Krenuli su Holanđani sve agresivnije da napadaju.
18:57 14.09.2021
19:16 (2:0) – Ponovo Ivović
Prislonio je blok Ivović i tako prekinuo niz Holandije.
18:53 14.09.2021
15:13 (2:0) – Sve je na Azisu
Kompletan napad Holandije „pao“ je na Azisa.
18:51 14.09.2021
13:11 (2:0) – Dobra odbrana
Srpski tim odličan je u ofanzivi, ali su Holanđani uspeli da nekoliko poena osvoje preko odbrane.
18:49 14.09.2021
12:8 (2:0) – Holanđani ponovo stali!
Zbog dominacije Uroša Kovačevića u napadu selektor Holandije primoran je bio da traži tajm-aut. Pada otpor protivnika i u trećem setu, iako su delovali sigurnije na startu.
18:47 14.09.2021
10:8 (2:0) – Ivović!
Ivović je skartio servis i potpuno iznenadio Holanđane koji su nespremno dočekali tu loptu.
18:46 14.09.2021
7:6 (2:0) – Odlično!
Perfektno postavljen blok srpskog tima. To je bio tek drugi na utakmici za Srbiju, međutim bilo je pasivnih blokova koji su dovodili do poena
18:44 14.09.2021
5:5 (2:0) – Sjajan Lisinac
Odlično je pronašao prazan prostor Lisinac, poslao je loptu i upisao novi poen.
18:42 14.09.2021
3:3 (2:0) – Poen po poen
Izjednačene snage, za Srbiju odlično servira Ivović
18:40 14.09.2021
0:1 (2:0) – Prvi poen za Holandiju
Gubi srpski tim prvi poen na startu trećeg seta.
18:33 14.09.2021
25:20 (2:0) – Srbija bolja i u drugom setu.
Fantastična odbrana, a onda i novi sjajan napad Uroša Kovačevića.
18:31 14.09.2021
23:20 (1:0) - Bravo!
Fantastično iz zadnje linije osvaja poen Marko Ivović.
18:30 14.09.2021
22:19 (1:0) - Još jednom Azis
Tajm-aut tražio je Slobodan Kovač posle novog odličnog napada Azisa.
18:28 14.09.2021
20:17 (1:0) - Dobar napad
Tunistra preko Jovovića uspeva da poentira za Holandiju.
18:26 14.09.2021
19:15 (1:0) - Vraća se Azis
Posle duže razmene i napada sa obe strane, uspeo je Azis da završi i vrati se u formu iz prvog seta.