Odbojkaši Srbije u meču protiv Ukrajine na Evropskom prvenstvu - Sputnik Srbija

Srbija posle drame u pet setova pobedila Tursku

Odbojkaši Srbije plasirali su se u četvrtfinale Evropskom prvenstva nakon pobede protiv reprezentacije Turske rezultatom 25:22, 22:25, 22:25, 25:23, 15:12.
Krenuo je srpski tim odlično na startu i poveo sa 6:0, prednost je održana tokom celog seta i igra je bila na visokom nivou.
Međutim, Turci su u drugom setu krenuli agresivnije, postavili su čvršću odbranu i uspeliu da je drže sve do kraja trećeg seta.
Srpski odbojkaši potpuno su stali u ta dva seta, igra je bila izuzetno bleda, napad nije uspevao da prođe turski blok, a nizale su se i greške.
U narednom setu, ipak pritisak je stigao odbojkaše Turske, a šampioni Evrope uspeli su to da iskoristei vrate se u meč.
Iako su imali 24:20 u četvrtom setu, uspeli su da iskoriste tek poslednju set loptu.
U petom setu videlo se da Srbija igra daleko sigurnije, bilo je rizika, ali on je pomogao u nekoliko navrata.
Turski tim ostao je bez rešenja u setu odluke, a odbojkaši Srbije pokazali su da znaju da izađu iz dramatičnih situacija.
Najbolji u timu Srbije bio je Uroš Kovačević koji je uspešno realizovao čak 18 poena. Kod reprezentacije Turske 20 poena i ujedno najefikasniji na utakmici bio je Adis Jagumdžija, odbojkaš bosanskog porekla.
Srbija u četvrfinalu igra sa Holandijom.
23:21 12.09.2021
15:12 (3:2) Srbija je u četvrtfinalu!
Odbojkaši Srbije savladali su selekciju Turske posle pet setova.
23:20 12.09.2021
13:12 (2:2) Greška
Lopta u autu i odmah se primeti nesigurnost.
23:17 12.09.2021
13:10 (2:2) Deluju bolje
Sigurno ulaze Srbi u svaki napad, dobro funkcioniše i odbrana iako Turci pokušavaju da prodru.
23:13 12.09.2021
11:8 (2:2) Prednost i dalje kod srpskog tima
Ima grešaka u igri, ali rizikom u napadu Srbija drži prednost.
23:07 12.09.2021
8:5 (2:2) Bravo!
Kreće Srbija sve jače u ofanzivu.
23:04 12.09.2021
4:3 (2:2) Ne daju se!
Čuvaju se Turci, postavili su dobru odbranu.
23:01 12.09.2021
1:0 (2:2) Napad na startu
Vode srpski odbojkaši na startu petog seta.
22:57 12.09.2021
25:23 (2:2) Igraće se set odluke!
Srbi su uspeli da izjednače iako igra nije bila na dovoljno visokom nivou.
22:56 12.09.2021
24:23 (1:2) Neizvesno
Srbija je izgubila tri set lopte.
22:50 12.09.2021
21:20 (1:2) Završnica
Ponovo kao i u prethodnom setu neizvesna završnica. Dobri potezi na obe strane.
22:45 12.09.2021
18:16 (1:2) Napeto
Mogu Srbi do izjednačenja ovakvom igrom, ali mora i dobra odbrana da se postavi.
22:42 12.09.2021
14:13 (1:2)
Naizmenično se poeni sele sa jedne na drugu stranu. Dobra odbojka obe ekipe, ali loše po Srbiju je što turski tim ne dozvoljava veću prednost.
22:38 12.09.2021
10:9 (1:2) I dalje dobri Turci
Srbija vodi, ali u nekoliko navrata nije uspela da zadrži prednost.
22:35 12.09.2021
7:7 (1:2) Neverovatno
Velika nesigurnost u igri srpskog tima. Nakon jednog dobrog napada odmah sledi greška ili rupa u odbrani.
22:33 12.09.2021
7:5 (1:2) Ivović!
Vodi Marko Ivović Srbiju do prednosti.
22:30 12.09.2021
4:4 (1:2) Drži se i Turska
Puni samopouzdanja Turci se ne boje srpskog napada, blok je uvek spreman.
22:28 12.09.2021
2:1 (1:2) Krenuo je napad
Krenula je Srbija ofanzivno u četvrti set. Sjajan Jovović na bloku.
22:23 12.09.2021
22:25 (1:2) Srbija gubi!
Turska je osvojila treći set i sada ima prednost. Srbija je odigrala izuzetno loš set, Turska je znala kada da napadne.
22:18 12.09.2021
22 :22 (1:1) Izjednačenje!
Turski tim napada, ali se odbojkaši Srbije drže iako je odbrana posustala.
22:17 12.09.2021
21:20 (1:1) Neizvesna završnica
Dosta grešaka na obe strane i napeta završnica trećeg seta.