Duel Đorđevića i Obradovića – Fener ubedljiv protiv Partizana

© Foto : Skrinšot / Jutjub / TivibusporŽeljko Obradović i Sale Đorđević – detalj sa meča Partizan – Fenerbahče
Željko Obradović i Sale Đorđević – detalj sa meča Partizan – Fenerbahče - Sputnik Srbija, 1920, 12.09.2021
Košarkaši Partizana poraženi su od Fenerbahčea 89:62, u finalu prijateljskog turnira odigranog u Istanbulu.
Na terenu smo videli duel Saleta Đorđevića, na klupi Fenera, i Željka Obradovića koji od ove sezone ponovo predvodi Partizan.
Očekivao se neizvestan duel, ali domaćin je neočekivano lako slomio otpor crno-belih i u drugom poluvremenu samo je bilo pitanje kojim će se rezultatom završiti utakmica.
Od starta utakmice videlo se da je Fener spremnije ušao u meč i prednost stečenu u tom periodu nisu ispuštali do kraja.
Crno-beli konstantno su se nalazili u dvocifrenom zaostatku, a u trećoj i četvrtoj četvrtini zaostatak je iznosio i 30 poena.
Nešto lošiji ulazak u meč može se opravdati i time što je Partizan dan ranije odigrao tri produžetka protiv Monaka, te je sada bilo najvažnije da se niko ne povredi.
Mitrović uz zvuk sirene – Zvezda posle velikog preokreta osvojila Magenta kup!
Novica kapiten se oprašta: Za mene je Partizan način života