Najbolji teniser sveta Novak Đoković - Sputnik Srbija

Jedan korak do istorije – Đoković posle pet setova srušio Zvereva! /video/

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, plasirao se u finale US opena pobedom protiv Aleksandra Zvereva u pet setova – 4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 6:2.
Đokovića u velikom finalu, u kom će pokušati da postane prvi teniser sa 21. Grend slem titulom, kao i prvi u Open eri koji je u istoj godini osvojio sva četiri velika turnira (Australijan open, Rolan Garos, Vimbldon, US open), čeka Rus Danil Medvedev koji je u polufinalu pobedio Feliksa Ože-Alijasima.
Novak se ovim trijumfom osvetio Saši za poraz u polufinalu Olimpijskih igara i još jednom je pokazao da je gotovo nepobediv kada se igra u tri dobijena seta.
Đoković i Zverev priredili su navijačima klasik, teniski spektakl, koji je pravično rešen posle pet setova.
Teniseri su veoma sigurno otvorili meč, uvodni gemovi igrali su se jako brzo, nije bilo dugih razmena i stvari su se neočekivano rapidno razvijale.
U takvom stanju na terenu Đoković je bio prvi koji je popustio, Zverev je to iskoristio i u devetom gemu napravio je brejk. U narednom ga je potvrdio i posle 38 minuta poveo je 1-0 u setovima (4:6).
Ovo je bio treći meč zaredom kako Novak gubi prvi set i svi su očekivali da će uslediti odgovor u drugom. To se i dogodilo, na terenu je bio neki novi teniser i veoma brzo rezultat je bio izjednačen.
Đoković dva puta oduzeo servis Zverevu u drugom setu i za nešto malo više od pola sata izjednačio je na 1-1 (4:6, 6:2).
U prva dva seta nismo dobili spektakularan tenis, ali su zato u trećem sve nadomestili, pogotovo u desetom gemu koji je bio ključan.
U trećem periodu igre videli smo sve što tenis može da pruži, neverovatne razmene i duge poene, kao i sjajnu atmosferu na tribinama „Artur Eša“.
Uprkos brejk loptama na obe strane, Novak i Saša su držali svoje servise i sve do desetog gema nije bilo brejka.
Tada smo videli najbolji gem ovogodišnjeg US opena, a možda i tokom cele sezone. Đoković je napravio brejk i poveo sa 2-1.
Svaki poen je bio strašan, a u jednom smo videli čak 53 razmene. Zverev je spasavao drugu set loptu i uspeo je da je spasi odličnom forhendom dijagonalom koja je bila 53. udarac tog poena.
Spasao je drugu set loptu, ali ne i treću. Đoković je odigrao sjajan poen i poveo je 2-1 u setovima (4:6, 6:2, 6:4).
Išao je Đoković sigurnim koracima ka pobedi, ali znalo se da će Zverev u četvrtom setu ići na sve ili ništa.
Zaigrao je bolje Nemac, na sve to Novak je dopustio da mu na početku seta padne koncentracija i Saša je napravio brejk.
Do kraja seta ga je čuvao sjajnim tenisom i posle skoro tri sata igre ušlo se u peti set.
U petom periodu igre na terenu je postojao samo jedan teniser – Novak Đoković. Najbolji igrač sveta još jednom je pokazao zašto s pravom nosi taj epitet.
Igrao je sjajno, čistio linije i na kraju je posle tri sata i 38 minuta igre slavio, i plasirao se u veliko finale – 4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 6:2.
Duel Novaka Đokovića i Danila Medvedeva igra se u nedelju u 22 časa.
05:08 11.09.2021
4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 6:2 – pobeda Đokovića!
Još jedan korak do 21. Grend slema, a četvrtog u ovoj godini!!!
05:02 11.09.2021
4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 5:2 – Zverev vratio jedan brejk
U maratonskom gemu Nemac je uspeo da vrati jedan brejk zaostatka.
04:49 11.09.2021
4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 5:0 – na gem do pobede!
04:45 11.09.2021
4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 4:0 – dupli brejk Đokovića!
Ponovo je oduzeo servis Nemcu! Neverovatna defanziva prvog reketa sveta.
04:40 11.09.2021
4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 3:0 – Novak potvrdio brejk!
Jako važan period meča! Srpski teniser potvrdio je prednost stečenu u prethodnom gemu i napravio je veliki korak ka finalu.
04:36 11.09.2021
4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 2:0 – brejk Đokovića na startu petog seta!
Strašan tenis najboljeg tenisera sveta!
Na brejk lopti videli smo jedan od najlepših poena meča. Novak je kontrolisao ritam, na kraju je pozvao Zvereva na mrežu i sjajnim pasing-šotom došao je do brejka.
04:31 11.09.2021
4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 1:0 – Đoković siguran
Dobro otvara Novak prvi gem petog seta. Bez problema ga osvaja i dolazi do minimalne prednosti.
04:26 11.09.2021
4:6, 6:2, 6:4, 4:6 – Zverev izjednačio
Napravio je brejk na vreme i održavao ga je do kraja seta. Idemo u peti.
04:21 11.09.2021
4:6, 6:2, 6:4, 4:5 – Novak ima još jednu šansu
Srpski teniser dobio je gem i u narednom će Nemac imati šansu da izjednači na 2-2 u setovima.
04:16 11.09.2021
4:6, 6:2, 6:4, 3:5 – Zverev odgovorio istom merom
Jako smo blizu petog seta. Đoković ima još jednu šansu da vrati brejk.
04:13 11.09.2021
4:6, 6:2, 6:4, 3:4 – gem sa nulom
Đoković brzo dobija servis gem i sav fokus stavlja na sledeći.
04:11 11.09.2021
4:6, 6:2, 6:4, 2:4 – Nemac održava prednost
Pravio je pritisak Đoković, bilo je 40:40, ali je Zverev, pri tom rezultatu, odservirao rizičan drugi servis i isplatilo mu se.
04:05 11.09.2021
4:6, 6:2, 6:4, 2:3 – smanjuje zaostatak
Važan gem za Novaka. Smanjio je zaostatak, ali Saša i dalje ima brejk prednosti.
04:02 11.09.2021
4:6, 6:2, 6:4, 1:3 – Zverev potvrdio brejk
Prednost Nemca se uvećala u četvrtom setu.
03:58 11.09.2021
4:6, 6:2, 6:4, 1:2 – brejk Zvereva!
Strašan gem koji osvaja Nemac. Spasao je Novak prvu brejk loptu, ali nije uspeo i drugu.
Pogledajte neverovatan poen koji je osvojio Saša.
03:47 11.09.2021
4:6, 6:2, 6:4, 1:1 – gem za Zvereva