Odbojkaši Srbije - Sputnik Srbija

Srbi jedva slomili Grčku, ali idu u osminu finala!

Odbojkaši Srbije završili su grupnu fazu Evropskog prvenstva pobedom protiv selekcije Grčke u petom kolu rezulatom 25:23, 22:25, 25:16, 28:30, 15:5.
Evropski šampioni upisali su još jednu pobedu. Posle neizvesnog meča pobeđena je selekcija Grčke, čime je obezbeđena osmina finala na Evropskom prvenstvu.
Srpski odbojkaši dobro su ušli u utakmicu i prvi set završili bez poteškoća, međutim u drugom su Grci iznenadili sigurnijim servisima i ofanzivnijom igrom.
Vratili su bolji nivo igre šampioni Evrope u trećoj deonici i ponovo preuzeli vođstvo, ali bili su daleko od svog najboljeg izdanja.
U četvrtom setu bilo je neizvesno i napeto. Srbi su dolazili do prednosti, ali je i olako ispuštali.
Pred kraj seta pri rezultatu 22:22 uspeli su Grci i da povedu što je bio crveni alarm za buđenje srpskih odbojkaša jer bi meč bio dodatno zakoplikovan.
Uspeli su da uvedu utakmicu grčki odbojkaši u peti set, ali to je ipak bilo najviše što su mogli.
U petom setu sigurno su Srbi predvođeni sjajnim Ivovićem konačno izvojevali pobedu.
Najefikasniji u timu Srbije bio je Pavle Perić sa 14 poena, a pratili su ga i Aleksandar Atanasijević sa 13 i Marko Ivović sa 12.
Na drugoj strani za Grčku najviše je doprineo Nikos Zupani koji je upisao 18 poena.
19:59 07.09.2021
15:5 (3:2) - Pobeda Srbije!
Posle velike borbe srpski odbojkaši izvojevali su pobedu.
19:55 07.09.2021
9:4 (2:2) - Odličan Ivović!
Ivović je u petom setu od devet poena za Srbiju realizovao čak pet. Serija Srbije za plus pet razliku.
19:51 07.09.2021
6:4 (2:2) - Vodi Srbija
Razigrali su se srpski odbojkaši u napadu. Funkcioniše i odbrana, dobro su postavljeni blokovi.
19:50 07.09.2021
Dok se odbojkaši bore za novu pobede, odbojkašice sumiraju utiske sa završenog šampionata na kojem su osvojile srebro. Svoje impresije za Sputnjik iznela je Bojana Milenković.
19:47 07.09.2021
1:1 (2:2) - Nastavlja se agonija...
I dalje podeljene snage i u petom setu.
19:41 07.09.2021
28:30 ( 2:2) - Igraće se peti set
Neizvestan kraj četvrtog seta ipak je pripao upornijim Grcima.
19:33 07.09.2021
23:23 (2:1) - Neizvesno
Napeta završnica četvrtog seta.
19:31 07.09.2021
22:20 (2:1) - Blizu pobede
Iako se Grci ne daju, srpski odbojkaši su na tri poena do pobede.
13:13 (2:1) - Ne dozvoljavaju Grci veću prednost
Iako su Srbi podigli nivo igre, daleko je to od onog koliko mogu. Imaju dobre akcije, ali Grci pomno isprate svaku.
19:20 07.09.2021
12:10 (2:1) - Vode srpski odbojkaši
Dobro su se branili srpski odbojkaši, napadi su uspešno realizovani.
19:12 07.09.2021
5:5 (2:1) - Izjednačenje
Grci su ponovo počeli da kontrolišu poene i nameću svoj način igre.
19:09 07.09.2021
3:1 (2:1) - Dobar početak!
Odlično su ušli šampioni Evrope u četvrti set.
19:04 07.09.2021
25:16 (2:1) - Vodi Srbija!
Daleko sigurnija i bolja igra srpskih odbojkaša u trećem setu. Energično, ofanzivno sa manje grešaka, došli su do nove prednosti.
19:02 07.09.2021
23:16 (1:1) - Bolja igra!