Nemanja Gudelj - Sputnik Srbija

Srbija se saplela u Dablinu, „visi“ plasman na Mundijal

Fudbaleri Srbije remizirali su sa Irskom u Dablinu – 1:1 (0:1) u meču petog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru. Orlovi su poveli preko Sergeja Milinković-Savića u 20. minutu, ali su u 86. minutu primili šokantan autogol, što je bio konačan rezultat.
Srbija je sada druga u A grupi sa 11 bodova, dok prvoplasirani Portugalci koji su pobedili Azerbejdžan 3:0, imaju dva boda prednosti, a do kraja je ostalo još tri kola.
Podsetimo, samo prvoplasirana selekcija izboriće direktan plasman na Mundijal u Kataru naredne godine.
Fudbalska tragedija Srbije u Dablinu! Kao što to obično biva sa našim fudbalerima , koji su nas navikli na takve stvari.
Imali su sve, inicijativu, igru, posed lopte, ali je nedostajalo ono najvažnije - realizacija! To se na kraju Piksiju i njegovim učenicima obilo o glavu, pošto su na kraju loptu zakucali u sopstvenu mrežu.
Tragikomična reakcija posle koje je "stradala" Srbija u Dablinu. Sergej Milinković-Savić je neshvatljivo napucao Nikolu Milenkovića u nameri da izbije loptu iz peterca Orlova kako bi otklonio opasnost.
Očigledno je pad koncentracije u samom finišu učinio svoje.
Do tog trenutka je Sergej imao ulogu heroja, jer je upravo on matirao Bazumu, sjajnog golmana Irske, koji je najzaslužniji što je rezultat na semaforu bio 1:1.
Prosto je neobjašnjivo kako su reprezentativci Srbije dozvolili sebi da ne reše pitanje pobednika daleko ranije. Oni su bili ti koji su se pitali oko svega na terenu, apsolutno su kontrolisali igru, stvarali šanse, samo nisu uspeli da posle prvog, postignu još jedan pogodak.
Na kraju, kao što to obično biva, surovo su kažnjeni zbog promašaja. Sudbina se poigrala sa njima, te su na kraju poklonili bod Ircima postigavši autogol.
Računica je prosta, Srbija je sada druga u grupi i zaostaje dva boda za prvoplasiranom Portugalijom, te joj samo sve pobede garantuju prvo mesto.
Do kraja je ostalo tri kola, od čega je ono najteže gostovanje Ronaldu i drugovima. Upravo tu će se po svemu sudeći rešavati pitanje oko toga ko će direktno na Mundijal u Katar naredne godine.
Utakmicu Irska - Srbija mogli ste da pratite uživo u tekstualnom prenosu u Sputnjik sport.
Izabranici Dragana Stojkovića Piksija gaze po planu i programu na putu ka Kataru, i ne kriju da u Irskoj na stadionu Aviva jurišaju na nova tri boda kako bi se vratili na vrh A grupe, nakon što je Portugalija u Bakuu savladala Azerbejdžan.
Podsetimo, Orlovi su u prethodna dva susreta pobedili Luksemburg rezultatom 4:1, dok su u prijateljskom meču u Debrecinu bili uspešniji od Katara 4:0.
22:36 07.09.2021
93' - Kraj! Srbija ispustila pobedu!
Srbija je imala previše prilika da reši utakmicu, ali je na kraju usledila kazna i meč je završen bez pobednika 1:1.
22:35 07.09.2021
90+3' - Srbija strepi i za bod!
Prosto je neverovatno u šta se utakmica u Dablinu pretvorila. Irci su potpuno preuzeli inicijativu u finišu, Rajković je u nekoliko navrata morao da interveniše i da spasava bod.
22:33 07.09.2021
90' - Još tri minuta će se igrati.
Španski sudija produžio je susret na Aviva parku za 180 sekundi.
22:31 07.09.2021
89' - Prečka Gudelja!
Sam rogalj pogodio je vezni fudbaler Srbije, koji je pokušao iz prekida iz velike daljine.
22:28 07.09.2021
86' - Autogol Srbije!
Neverovatno. Sergej Milinkovi-Savić je u želji da otkloni opasnost ispred gola Srbije napucao Milenkovića u leđa i završila iza leđa Predraga Rajkovića.
22:25 07.09.2021
83' - Tadić predao traku
Nemanja Maksimović zamenio je Dušana Tadića, a on je kapitensku traku predao Aleksandru Mitroviću.
22:22 07.09.2021
79' - Sergej pokušao glavom
Dušan Tadić je centrirao s leve strane, mekan je to bio centaršut, pogodio je u "trepavicu" Sergeja koji je "tukao" glavom pored gola.
22:20 07.09.2021
78' - Još dve promene kod Iraca
Hurihejn je zamemio Hendrika, a Kolins Ajda.
22:17 07.09.2021
75' - Dominacija Srbije!
Čak 10-1 je odnos šuteva u korist Orlova.
74' - Opsada irskog gola!
Srbija je pokušala u dva navrata preko Radonjića, ali su Irci uspeli da se obrane, po ko zna koji put. Posle jednog dela u kojem je opao tempo, ponovo sve pršti na Aviva stadionu.
22:12 07.09.2021
70' - Menja i Piksi!
Vlahović i Đuričić su napustili teren, Luka Jović i Nemanja Radonjić su ušli u igru.
22:10 07.09.2021
66' - Dvostruka izmena Iraca
Mulambi je zamenio Kulena, a umesto Mekgrata na terenu je Horgan. Dvojica veznih igrača su ušla u igru.
22:06 07.09.2021
64' - Korner za Srbiju
Čak 7-0 je odnos kornera, što potvrđuje dominaciju Srbije. Tadić je probao, ali su Irci dobro reagovali u toj situaciji.
22:02 07.09.2021
60' - Opet taj Bazunu!
Mitrović je maestralno pokušao da pošalje loptu u gol, đonom kopačke je šutirao i to ispred glave jednog defanzivca Irske, ali je Bazunu ponovo bio na visini zadatka. Nižu se odbrane irskog golmana.
21:59 07.09.2021
57' - Šteta! Mitrović zamalo pogodio
Đuričić je sjajno proigrao Mitrovića na nekih sedam metara od gola, a Bazunu je poput rukometnog golmana, nogom u padu, uspeo da odbrani taj udarac.
21:58 07.09.2021
55' - Irci se oslobodili pritiska
Domaćin ima sve više loptu u svom posedu, prebacio je i težište igre na polovinu Srbije u prvih 10 minuta nastavka.
21:52 07.09.2021
50' - Brauni "požuteo"
Fudbaler Prestona dobio je javnu opomenu zbog grube igre.
21:48 07.09.2021
46' - Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad u nastavku susreta imaju Irci.
21:32 07.09.2021
45' - POLUVREME
Srbija je zasluženo otišla na odmor sa prednošću od jednog gola. Prema prikazanoj igri i šansama, Orlovi su mogli da imaju i više od toga.
21:31 07.09.2021
45' - Srbija čuva loptu
Prvo poluvreme produženo je za šezdeset sekundi.