Srbiji ne pomaže ni penal, i dalje ne zna za pobedu /video/

CC0 / Unsplash / Fudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 07.09.2021
Mlada reprezentacija Srbije remizirala je sa Severnom Makedonijom u meču bez golova u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Slobodan Tedić promašio je penal, a zabrinjavajuće je što Orlići i dalje nisu postigli gol.
Očajan start mlade reprezentacije Srbije na početku novog ciklusa na putu ka Evropskom prvenstvu.
Izabranici Zvonka Živkovića posle poraza od Ukrajine rezultatom 1:0, prosuli su bodove protiv vršnjaka iz Severne Makedonije.
Najbliži postizanju pogotka Orlići su bili u 36. minutu kada je Slobodan Tedić, nekadašnji član Čukaričkog koji je prodat Mančester sitiju, a završio je na pozajmici u holandskom Cvoleu, uzeo loptu i namestio je na belu tačku, ali je bio neprecizan.
Srbija je u Ohridu bila bolji rival, ali to nije uspela da materijalizuje.
Malo je nedostajalo da Orlići ostanu i bez tog jednog boda, kada je u 94. minutu golman Gordić odlično intervenisao i uspeo.
Jermenija i Francuska su lideri sa po četiri osvojena boda posle dva odigrana kola, pa je jasno da Živkovićevi učenici mogu da se vrate u trku, za plasman na Evropsko prvenstvo, samo što pod hitno moraju da porade na realizaciji.
Narednu utakmicu naša selekcija igra protiv Jermenije 7. oktobra u gostima, onda sledi derbi sa Francuskom u Srbiji 12. oktobra.