Odbojkaši Srbije – Evropsko prvenstvo - Sputnik Srbija

Srbija nadigrala Portugaliju i sa najboljima na klupi

Odbojkaši Srbije savladali su reprezentaciju Portugalije u četiri seta rezulatom 25:15, 25: 21, 22:25, 25:17 u četvrtom kolu grupe A na Evropskom prvenstvu.
Srpski odbojkaši upisali su novu pobedu u četvrtoj utakmici na Evropskom prvenstvu.
Nakon što su Srbi relativno lako došli do prednosti od 2:0, Portugalci su pojačali ritam i ofanzivu i tako zapretili oduzimanjem trećeg seta.
Tokom te deonice daleko su protivnici šampiona Evrope bili dominantiniji i nisu se "plašili" da ozbiljnije napadnu.
Ipak, u četvrtom setu iako na početku neizvesno, videlo se da su srpski odbojkaši postavili sigurniju igru.
Do sredine seta Portugalci su se trudili da drže priključak, ali su naši momci udarali silovito i nisu propuštali šanse za kontre i sigurne napade.
Srpski odbojkaši posle četvrtog kola imaju skor od tri pobede i jednog poraza.
Zanimljivo je da je selektor Slobodan Kovač odlučio da uobičaje nu startnu postavu ostavi na klupi kako bi se verovatno odmorili s obzirom na to da je i Portugalija izvela oslabljeni tim.
Na početku prvog seta kratko se na terenu našao Nikola Jovović, dok su sa klupe navijali i Alekandar Atanasijević, Uroš Kovačević i Marko Podraščanin.
Međutim, sjajni su bili Ivović, Krsmanović, Luburić koji su izneli veći deo meča.
U timu Srbije najefikasniji je bio Dražen Luburić sa 18 poena, a pratio ga je sa samo jednim poenom manje Pavle Perić.
Selekciju Portugala predvodio je Lorenco Martins koji je zabeležio 15 poena.
Naredni rival u petom kolu grupe A srpskim odbojkašima biće reprezentacija Grčke.
19:32 06.09.2021
25:17 (3:1) Pobeda Srbije!
Srpski odbojkaši savladali su selekciju Portugalije.
19:30 06.09.2021
22:14 (2:1) Još tri poena!