Zverev u brutalnoj formi – preko italijanskog vunderkinda do četvrtfinala!

© AP Photo / Aaron DosterAleksander Zverev na Mastersu u Sinsinatiju
Aleksander Zverev na Mastersu u Sinsinatiju - Sputnik Srbija, 1920, 06.09.2021
Aleksandar Zverev, peti teniser sveta, plasirao se u četvrtfinale US opena pobedom u tri seta protiv Janika Sinera – 6:4, 6:4, 7:6 (7).
Zverev, aktuelni olimpijski šampion, nastavio je sa sjajnim izdanjima u ovom delu sezone i lakše nego što se očekivalo prošao je među osam najboljih u Njujorku.
Svi su priželjkivali spektakl u osmini finala jer su na terenu bila dva izuzetno atraktivna tenisera – jedan koji polako sazreva i preuzima štafetu od „velike trojke“ (Zverev) i drugi kom tek predstoji kaljenje (Siner).
Ipak, iako su tokom većeg dela susreta bili izjednačeni, nijanse su uvek bile na strani nemačkog tenisera.
U prvom setu Siner je imap šansu u četvrtom gemu da oduzme servis protivniku, ali ispustio je dve brejk lopte i to će ga kasnije koštati.
Odmah u narednom ispustio je servis i do kraja seta nije uspeo da se vrati (6:4).
Sličan scenario gledali smo i u drugom periodu igre. U trenutku kada je trebalo da povede 5:4, Siner je popustio i Zverev je napravio brejk.
Zatim je Italijan odmah imao šansu da vrati izgubljeno, ali džaba što je imao 15:40 kada nije umao kako da završi gem (6:4, 6:4).
Treći set bio je nešto drugačiji, Siner je rano ispustio servis, ali je u osmom gemu uspeo da se vrati i unese dramu. Teniseri su držali svoje servis gemove i ušlo se u taj-brejk.
U istom je Italijan imao tri set lopte, međutim, uplašio se osvajanja seta i pod pritiskom je grešio.
Zverev zasluženo slavi i u četvrtfinalu igraće protiv boljeg iz susreta Rajli Opelka – Lojd Heris.