Odbojkašice Srbije - Sputnik Srbija

Srpkinje izgorele u želji – Italija skinula Srbiju sa trona Evrope!

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u finalu Evropskog prvenstva u Beogradu od ekipe Italije rezultatom 3:1 i nije uspela da odbrani titulu kontinentalnog šampiona, iako je dobila prvi set i imala veliku prednost u trećem.
Srpski tim je igrao sjajno, nošen hukom preko 20.000 gledalaca u „Štark areni“, ali je Italija uspela da uzvrati.
Prvi set je Srbija dobila sa 26:24, drugi je pripao Italiji rezultatom 25:22, treći je Srbija izgubila sa 25:19 čak i posle velike prednosti na startu, dok u četvrtom tim sa Apenina nije imao težak posao i rešio ga je sa 25:11.
Srbija nije uspela da se po treći put uzastopno popne na najviše pobedničko postolje, a prvakinje Evrope su reprezentativke Italije.
Ekipa selektora Zorana Terzića je „pala“ posle 24 uzastopne pobede na Evropskim prvenstvima i to u utakmici kada to nije trebalo da se desi.
Nije ni izgledalo tako.
Srbija je odlično igrala u prvom setu, viđena je velika borba, Terzić je od starta pružio šansu mladoj Katarini Lazović i ona je opravdala poverenje.
Igralo se dugo poen za poen, Srbija je na kraju imala više nerava i na razliku je uspela da stigne do prednosti.
Nastavak je doneo drugačiju sliku, Italija je gotovo u svakom momentu imala po dva poena prednosti, spasavale su sve lopte rivalke Srbije, ali je srpski tim stigao do 20:19 posle genijalnog poteza Lazovićeve.
Nažalost, usledilo je nekoliko grešaka, Italija je napravila seriju od 3:0, a konačno je video provera presudila i dodelila presudni 25. poen timu sa Apenina.
Srbija se pojavila u potpuno drugom svetlu u trećem setu, sjajna je bila Milena Rašić, Bojana Milenković je dobro pokrivala polje, dok je Tijana Bošković pronalazila načine da razbije guste blokove Italije.
Čak 8:3 je bilo za Srbiju, međutim Italija je promenila ritam, preokrenula na 13:12, ubrzo je stigla i do četiri poena prednosti i tu nije bilo povratka za srpski tim.
U četvrtom setu je bilo evidentno da Srbija više nema snage, nije bilo energije na servisu, niti načina da se prođe sa krilnih pozicija, Rašićeva je pokušavala da održi kakav-takav priključak, ali nije bilo nikakvih šansi za ulazak u peti set.
Najefikasnija u ekipi Srbije bila je Boškovićeva sa 20 poena, Mina Popović je dodala 13, a Rašićeva je upisala 12.
Na drugoj strani briljantne su bile Paola Egonu i Mirijam Sila sa 29, odnosno 20 poena, Elena Pijetrini je dodala 13, a vredi istaći da je ulaskom Ofelije Malinov italijanska ekipa dobila ritam koji je njoj na kraju doneo titulu šampiona Evrope.
21:58 04.09.2021
Kraj! Italija je prvak Evrope!
Italijanke su četvrti set završile sa 25:11 i stigle do zlatne medalje na Evropskom prvenstvu!
21:55 04.09.2021
Hajmo još neki poen...
Pogrešila je Sila – 23:10 za Italiju.
21:53 04.09.2021
Sila...
Zaista, Mirijam Sila je sila – Italija vodi 22:8.
21:52 04.09.2021
Italija ne posustaje...
Egonu servisima razara Srbiju – 21:8.
21:51 04.09.2021
Hajmo, Tijana!
Upisala je poene Boškovićeva posle duge pauze.
Srbija gubi 16:8.
21:49 04.09.2021
Igrajmo do kraja!
Kao što bi rekao selektor Zoran Terzić – treba igrati do kraja.
Srbija gubi 15:6.
21:47 04.09.2021
Nemoguće je kako igraju Italijanke
Srbija ne može nikako do poena, ne postoji rupa u odbrani italijanskog tima koji vodi sa 12:4.
21:43 04.09.2021
Može li Milena da pokrene Srbiju?
Milena Rašić se pojavila i poentirala za 9:4.
21:42 04.09.2021
Neverovatno...
Srbija ne može da se sastavi, Italija ima sve u svojim rukama i vodi 8:2.
21:40 04.09.2021
Nema prolaza za Srbiju!
Italija je briljantna, Srbija nema načina da prođe blokove.
Srbija gubi 5:1.
21:39 04.09.2021
Ima li snage Srbija?
Italija i dalje puca iz svih oružja, vodi 3:1.
21:33 04.09.2021
Srbija izgubila i treći set!
Loše, baš loše, Italija je briljantna na svim poljima, iako je Srbija sjajno počela treći set – 25:19.
Finale Srbija - Italija - Sputnik Srbija
21:32 04.09.2021
Bojana!
Raspalila je Milenkovićeva za 24:19.
Set lopta za Italiju!
Slabi napadi Srbije, baš slabi, a Italija puca iz svih oružja.
Šest set lopti za Italiju – 24:18.
21:31 04.09.2021
Mina!
Iskupila se Popovićeva i smanjila na 23:18.
Srbija pred gubitkom seta!
Italija vodi 23:17 posle nove greške Srbije!
21:30 04.09.2021
Šta se desilo?
Greška Popovićeve, čudna reakcija sudija, žalbe srpskog tima dok je poen trajao i na kraju opet greška Srbije!
Italija vodi 22:17.
21:29 04.09.2021